Новини

Долаючи самого себе

Архів
8 переглядів

 

На Дні міста усі охочі могли спостерігати за молодими талановитими спортсменами на змаганнях «Володимирські висоти». Там свої здібності демонстрував і   наш  земляк  Вадим Кравчук.

Хлопець, який вже у вісімнадцять років виконав майстра спорту України, кожного року досягає все більших висот і наполегливо і впевнено переходить на європейський рівень. Навчається у Львівському державному університеті фізичної культури, вирішив вступати туди, адже там досвідчені тренери, хороша база і фінансова підтримка. Спочатку навчався у Львівській спортивній  школі, а потім вступив до університету на кафедру олімпійського спорту. Власне вже з чотирнадцяти років тренується там і показує хороші результати.

– Вадиме, як ти почав займатися спортом?

-Було цікаво, як і всім дітям. Хотів підтримувати здоров’я і не витрачати свій час даремно.

-Чому саме легка атлетика?

-Спочатку просто дуже сподобалось, а далі почало непогано вдаватися, показував хороші результати,то й вирішив розвиватися у цьому напрямку. Навчав мене тренер Михайло Павлович Захарченко.

– Чи маєш кумирів у спорті?

– Звичайно, але зараз я на тому рівні,  коли для мене не повинно бути кумирів,  сам для себе маю бути прикладом і намагатись досягати результатів на рівні світового класу. Зараз мій рекорд 2, 21 метра, а це вже доволі непогано, та  я прагну ще більшого.

– А захоплення,  не дотичні до спорту?

– Як і в усіх моїх ровесників, але  багато від чого мушу відмовлятися. Уникаю дискотек, завжди дотримуюся режиму. Для мене важливо правильно харчуватися, вчасно лягати спати, інколи можу жертвувати навіть якимось моментом особистого плану. Розумію, що спорт для мене дуже важливий. Хоча, звичайно,  люблю рибалку і, звичайно, відпочинок у колі близьких друзів.

– Турнір «Володимирські висоти» цього року проходив уже в п’яте, ти був ініціатором змагань?

– Ці змагання я започаткував зі своїм товаришем Андрієм Менкунцем, з яким навчаємось в одному університеті. Довго планували, думали. Докладали великих зусиль, щоб започаткувати цей старт. Велике спасибі начальнику управління освіти міськвиконкому В’ячеславу Петруку,  депутату обласної ради Костянтину Зінкевичу і моєму шановному тренеру, адже вони підтримали нашу ініціативу, знайшли спонсорів і кошти. Ми були лише початковою точкою, а далі за підтримки  інших людей змагання набули значного розмаху.

– Ти нещодавно повернувся з чемпіонату Європи. Розкажи,  як він минув і яких результатів там досягнув?

– Потрапити на ці змагання було не так легко, для цього потрібно мати результат у стрибках у висоту  2,17 метра, я два рази поспіль стрибнув на 2,21 метра, тобто навіть вище,  ніж було потрібно. Хоч був підготовлений фізично, однак не здолав себе  психологічно і через це не показав свої здібності на повну силу.

– Вадиме, чи невдачі не наштовхували тебе на думку, щоб покинути спорт?

-Ніколи. У мене такий характер, що завжди намагаюся все аналізувати, а тим більш, невдачі, аби надалі не допускати помилок. Правда,  дуже важко відходжу від поразок. Можу до місяця  себе за це картати, але завжди є підтримка і батьків, і друзів, а також тренера, вона допомагає мені вийти з такого стану.

– Чи є в тебе  побоювання перед суперниками?

– Ні, бо скоріше сам з собою борюсь перед ними, і ця боротьба – в секторі з планкою, там показую, як підготувався і тренувався.

– Трапляються якісь курйози на змаганнях?

– Якісь проблеми виникають часто і це збиває психологічний ритм. Навіть на чемпіонаті Європи організатори не до кінця продумали мій розбіг, тому доводилось підходити до них декілька разів і просити, щоб  переклали речі інших учасників, адже вони заважали.

– Що б ти міг порадити юним спортсменам, які тільки розпочинають свій шлях?

– Для того,  щоб досягнути успіху, потрібно бути мотивованим і любити те, що ти робиш. Це моя єдина і найголовніша порада.

Ми ж бажаємо Вадиму наснаги і сил досягати все більших і більших висот.

   Іванна ЯКИМЧУК,

студентка факультету журналістики львівського національного університету імені Івана Франка.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up