Новини

Долю малочисельних шкіл має вирішувати громада

Новини
255 переглядів

У 12 громадах на Волині минулого навчального року налічувалося 125 малокомплектних і 47 малочисельних шкіл.  Про це у коментарі “Суспільному” розповіла начальниця обласного управління освіти й науки ОДА Наталія Матвіюк. З її слів, найбільше – десять – таких закладів у Горохівській громаді.

На Волині є три початкові школи, де навчається до десяти учнів. Також є 20 гімназій, які відвідують 40 і менше школярів. Скільки малокомплектних шкіл можуть закрити у новому навчальному році,  посадовиця не сказала. З її слів, питання їх подальшого існування будуть вирішувати громади, враховуючи демографічну ситуацію в тому чи іншому селі. Нові дані про закриті впродовж 2024 року малокомплектних шкіл на Волині будуть ближче до 1 вересня.

Торік на Волині налічувався 581 заклад загальної середньої освіти, а вже на кінець травня 2024 року – 533. Право створювати заклад освіти, закривати його чи реорганізувати має лише його засновник – територіальна громада. Тобто, вони на власний розсуд уже здійснюють цю роботу і приймають рішення. У випадку закриття малокомплектної школи керівництво громади буде також самостійно вирішувати питання довезення учнів до найближчого закладу середньої освіти.

Коментарі
Теги: малочисельні школи, подальше існування
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up