На головну Новини Допомагаємо, мандруючи разом з UkrainianAction

Допомагаємо, мандруючи разом з UkrainianAction

21

Ком’юніті центр Ukrainian Action у Дубліні без перебільшення можна назвати  одним з найголовніших осередків для українців.  Саме тут від початку російської агресії сотні українців знаходять собі заняття до душі, займаючись, окрім волонтерства, музикою, арттерапією,  йогою, в’язанням та іншим хендмейдом.

 Тут разом з нашими земляками волонтерять ірланці.  Вони організовують зустрічі з фахівцями, котрі координують дії новоприбулих, роз’яснюють їм правові аспекти,  вчать заповнювати документи, подавати резюме, та відповідають на питання, які хвилюють.   А це – отримання притулку, робота, освіта, медицина та багато інших. У центрі працюють курси англійської мови, які може відвідати кожен охочий, залежно від віку створені групи.

- реклама -

Також Ukrainian Action постійно залучає небайдужих для допомоги ЗСУ. Від початку війни безпосередньо у військові частини відправлено десятки тонн допомоги: бронежилети, комп’ютерна техніка, ліки, продукти, засоби гігієни, та ще триває збір на броньовану швидку, яка також поїде на бойові позиції.

Долучаються до волонтерства не тільки ірландці та емігранти з інших країн, а й українці. Приміром, центр безплатно організовує для наших земляків різноманітні екскурсії та подорожі. У такий спосіб знайомлять з країною, яка  одна з перших у Європі створила українцям комфортні умови для проживання.  Такі релаксаційні подорожі заспокоюють, відволікають від тривожних думок. У свою чергу всі, хто відвідує поїздки, жертвує у скриньку доброти кошти: хтось п’ять,  хтось п’ятдесят євро. За ці та за кошти благодійників закуповують необхідне, у такий спосіб наближаючи перемогу. 

Кілька слів розповім про враження від незабутніх поїздок смарагдовим островом, який у будь-яку пору року зачаровує глянцевою зеленню різних відтінків.

У долині Глендалох (Glendalough) ми не вперше. Сюди хочеться їхати ще і ще, споглядати казкові пейзажі на відшліфованих вітрами і дощем долинах, горах, лугах… Природа подібна до Карпат, в Ірландії багато лісів, луків, річок і озер. Чимало територій має первозданний вигляд і люди його не порушують, дають розмножуватись тваринам, птахам, комахам, ставлять таблички, що забороняють косити чи навіть топтати різнотрав’я.

Здалеку чутно плескіт  водоспаду Пауверскорт, який є другим найбільшим в Ірландії. Він розташований на висоті 120 метрів над долиною. Це улюблене місце ірландців, їхати сюди від Дубліна  лише 40 хвилин. Перед сходженням в долину є парковка, дитячий майданчик, магазин їжі, вбиральні. У різні боки ведуть кілька доріг, які згодом стають стежками, що з’єднуються в одному місці. Річку долаємо, пробираючись по камінню, і від несподіванки зупиняємось. Нам навперейми без боязні вийшла козуля і  спокійно рушила у ліс. До слова, в Ірландії зовсім немає змій і комарів, зате безліч різних комах і рослин, які в Україні рідкісні й під охороною.

Наш чарівний гід Катерина повела відчайдушних на гірську стежку до Massy’s Estate і  Cruagh Wood. Находилися багато,  наїлися лохини й чорниць, надихалися чистим повітрям та відновили свої душевні сили, адже більшість мандрівників приїхали з окупованих територій та напівзруйнованих міст.

Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 − пятнадцять =