На головну Новини Допомогу за е-лікарняним тепер можна отримати на підставі витягу

Допомогу за е-лікарняним тепер можна отримати на підставі витягу

111

Електронні лікарняні продовжують формуватися і в умовах воєнного стану, а Фонд соціального страхування України штатно здійснює їх оплату – з початку війни фінансування лікарняних і страхових виплат не призупинялось ні на день.

З травня отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи по вагітності та пологах українці можуть не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і його витягу – відповідна постанова правління Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) або отримати в паперовій формі, звернувшись до сервісних центрів ПФУ.

- реклама -

Щоб отримати витяг, працівник має авторизуватись на вебпорталі електронних послкг Пенсійного фонду України за допомогою КЕП або BankID. Для цього призначено пункт меню “Запит на отримання паперових документів” розділу “Комунікації з ПФУ”. Для формування витягу необхідно обрати тип запиту “Витяг з ЕРЛН”. Також витяги можуть сформувати роботодавці.

Витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги – Фонд соціального страхування України профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund.

При цьому необхідно орієнтуватись на дату прийняття Фондом заяви-розрахунку, саме від неї залежить строк виплати лікарняного. Дату можна уточнити у роботодавця або безпосередньо у відділенні ФССУ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 3 =