Новини

Допомоги українцям у Польщі без змін продовжили до літа

Новини
161 переглядів

Сенат Польщі схвалив продовження дії спецзакону про допомогу українцям без змін до 30 червня 2024 року, згідно з яким зберігається низка пільг.

Соціальні та сімейні виплати для українців, які мають право на PESEL UKR, будуть продовжені в Польщі до 30 червня 2024 року. Зокрема, йдеться про:

виплати в рамках програми Rodzina 800+: 800 злотих (7563 грн) на дитину щомісяця до досягнення 18 років; 12000 злотих (113 тисяч 441 грн) на дитину в рамках програми “Сімейний опікунський капітал”, які надаються на другу і кожну наступну дитину віком 12-35 місяців; кошти в рамках програми Dobry Start (відома як 300+) (2836 грн) – одноразова щорічна допомога на шкільне приладдя; сімейну допомогу малозабезпеченим та додаткові виплати до сімейної допомоги; одноразову допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами: так звана Becikowe (1000 злотих – 9453 грн); опікунську допомогу по догляду; допомогу опікуну; батьківську допомогу (1000 злотих).

Окрім сімейних допомог та соціальних виплат, до 30 червня продовжено дію низки програм підтримки українців зі статусом тимчасового захисту. Зокрема, для українців із PESEL UKR продовжено: доступ до медичних послуг та системи охорони здоров’я; можливість відкривати та вести бізнес за правилами, що застосовуються до громадян Польщі; спеціальні правила продовження терміну легального перебування громадян України, продовження терміну дії польських документів та права на в’їзд і перебування на території Польщі; програму 40+, яка передбачає, що 40 злотих на добу виплачується будь-якому суб’єкту, в тому числі фізичній особі, який надає послуги з розміщення та харчування громадянам України максимум упродовж 120 днів.

Вже розпочався детальний аналіз програми виплат, державної допомоги для українців з 1 липня 2024 року по 4 березня 2025 року. Напрацьовані зміни будуть включені до наступної редакції закону про тимчасовий захист українців у Польщі, який набуде чинності у другій половині року.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up