На головну Новини Дошка пам’яті кінорежисера у Зимнівській школі

Дошка пам’яті кінорежисера у Зимнівській школі

144

   У перший день нового навчального року на фасаді Зимнівської опорної школи-ліцею відкрито меморіальну дошку на честь її колишнього учня, українського кінорежисера Володимира Андрощука.

Із такої нагоди до школи приїхала дружина митця, письменниця Галина Тарасюк. Розповідаючи про особливі почуття режисера, котрий народився у сусідньому із Зимним Горичеві, до Волині, вона закликала дітей щиро любити рідний край, пишатися ним, його історією і земляками. Цей куточок української землі, за її словами, настільки духовний, пронизаний Божою ласкою і благодаттю, насправді надзвичайно прекрасний.

- реклама -

-Я жив у раю і не знав цього. Тепер знаю. – Так в останні дні життя говорив про свою малу батьківщину Володимир Андрощук.

На мітингу виступив голова об’єднаної Зимнівської територіальної громади В’ячеслав Католик. Свяченою водою окропив меморіальну дошку з портретом видатного земляка священик Зимнівського монастиря протоієрей  Євгеній Стойка.

У актовій залі школи старшокласники мали нагоду ознайомитися із світлинами з архіву Володимира Андрощука, які Галина Тарасюк привезла для шкільного музею. Подарувала вона і рушник, вишитий його матір’ю.

Після перегляду фільму Володимира Андрощука «Світязь», гостя розповіла про свою ідею щодо проведення конкурсу мобільного відео для зимнівських школярів. Адже  сучасні гаджети, навіть мобільні телефони, дають таку можливість. Оскільки Андрощук найбільше працював у жанрі кінодокументалістики, саме за такі, документальні відеоролики пропонується взятися школярам.

Директор Зимнівського НВК-ліцею Юлія Степанюк подякувала письменниці за надані матеріали,  за змістовну зустріч і захоплюючу ідею про учнівський кіно-конкурс. До речі, випускниця цієї школи Катерина Рожок вивчає анімацію в університеті імені Карпенка-Карого.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × 4 =