Новини

Дошку на честь сірожупанної дивізії встановлять на військкоматі

Архів
7 переглядів

   Команда нардепа Ігоря Гузя разом із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом»  мають намір відкрити меморіальну дошку на честь Першої стрілецько-козацької дивізії УНР, що 100 років тому була сформована у нашому місті і, за кольором своїх мундирів, отримала назву Сірожупанної.

Дошку встановлять у Володимирі-Волинському, на приміщенні військкомату, адже тут колись роміщувався штаб дивізії, про що довгий час свідчив тризуб на фронтоні. У березні 1918-го року саме на цьому будинку, з’явилася  велика синя вивіска (шильд) із золотими літерами – «Перша Українська Стрілецько-Козацька Дивізія».

Сірожупанна дивізія відіграла важливу роль у державотворчих процесах України, вона вражала своєю масовістю та організованістю і з честю боролася за незалежність держави. Ця військова формація висунула на історичну арену таких талановитих офіцерів, як перший її командир підполковник Іван Перлик (котрий був розстріляний більшовиками у 1921-ому, у Полтаві як організатор антибільшовицького повстанського загону), сотники Мирон Луцький,  Стельмах,  Слюсарчук, поручик Михайло Хроновят, четарі Ковалів та Дубик, хорунжий Гринишин, військовий лікар Воронич. Цих наддніпрянців і галичан (волинян серед них було небагато) об’єднувала спільна мета – відродження самостійної Української Держави. Патріотично налаштовані сірожупанники допомагали володимирським українським школам, навіть йдучи на фронт, вони залишали вагомі пожертви для потреб народної освіти. До їхньої допомоги для підтримання порядку у зруйнованому Першою світовою війною Володимиріі не раз звертався тодішній міський голова Лука Мишуга.

Меморіальну дошку сірожупанника відкриють у Володимирі найближчим часом, повідомляє нардеп Ігор Гузь на своїй Інтернет-сторінці.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up