Новини

Дошку на честь сірожупанної дивізії встановлять на військкоматі

Архів
23 переглядів

   Команда нардепа Ігоря Гузя разом із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом»  мають намір відкрити меморіальну дошку на честь Першої стрілецько-козацької дивізії УНР, що 100 років тому була сформована у нашому місті і, за кольором своїх мундирів, отримала назву Сірожупанної.

Дошку встановлять у Володимирі-Волинському, на приміщенні військкомату, адже тут колись роміщувався штаб дивізії, про що довгий час свідчив тризуб на фронтоні. У березні 1918-го року саме на цьому будинку, з’явилася  велика синя вивіска (шильд) із золотими літерами – «Перша Українська Стрілецько-Козацька Дивізія».

Сірожупанна дивізія відіграла важливу роль у державотворчих процесах України, вона вражала своєю масовістю та організованістю і з честю боролася за незалежність держави. Ця військова формація висунула на історичну арену таких талановитих офіцерів, як перший її командир підполковник Іван Перлик (котрий був розстріляний більшовиками у 1921-ому, у Полтаві як організатор антибільшовицького повстанського загону), сотники Мирон Луцький,  Стельмах,  Слюсарчук, поручик Михайло Хроновят, четарі Ковалів та Дубик, хорунжий Гринишин, військовий лікар Воронич. Цих наддніпрянців і галичан (волинян серед них було небагато) об’єднувала спільна мета – відродження самостійної Української Держави. Патріотично налаштовані сірожупанники допомагали володимирським українським школам, навіть йдучи на фронт, вони залишали вагомі пожертви для потреб народної освіти. До їхньої допомоги для підтримання порядку у зруйнованому Першою світовою війною Володимиріі не раз звертався тодішній міський голова Лука Мишуга.

Меморіальну дошку сірожупанника відкриють у Володимирі найближчим часом, повідомляє нардеп Ігор Гузь на своїй Інтернет-сторінці.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up