Новини

Дослідження відкрило секрети Нерсборського скарбу

Культура, Міста-партнери
253 переглядів

Скарб, який складається з 30 предметів, виявлених у 1864 році, є єдиним відомим прикладом пізньоримської знахідки такого типу, знайденої  в болотах Британії. З моменту відкриття жодного детального аналізу цього скарбу не проводили.

Більшість предметів експонувалися в Йоркширському музеї, куди їх передав торговець залізом і міський радник Том Готт. І ось нарешті студентка археології Університету Ньюкасла Джессіка Де Масо здійснила перше комплексне дослідження скарбу у рамках своєї магістерської роботи.

Скарб було виявлено в болотистій місцевості поблизу Фарнема, приблизно за дві милі на північ від Нерсборо – на території, через яку проходили дві римські дороги, що сполучали Йорк із стіною Адріана. Предмети могли належати заможним римлянам, які мешкали у цьому регіоні. І, вочевидь, мали справляти враження на гостей: після належного полірування бронзові тарелі та чаші виглядали, немов золоті. Чому скарб був захоронений у болотах, досі достеменно невідомо: можливо, це зроблено з ритуальною метою або ж для того, аби заховати його на певний час.

Коментарі
Теги: археологія, Велика Британія, дослідження, Нерсборо
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up