Новини

Довкола переходу на літній час

Архів
14 переглядів

Два рази на рік стрілки годинників переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня – на годину вперед, а в останню неділю жовтня – на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.

20 вересня 2011 року за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.

18 жовтня 2011 року Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349, зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на літній час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

В 2020 році перехід на літній час припадає на 29 березня. Стрілку годинника переводять на годину вперед, відповідно сон триває на одну годину менше. Перехід годинників на зимовий час щороку відбувається в останню неділю жовтня о 4 годині. Стрілка годинника переводиться на годину назад, відтак спати ми будемо в цю ніч на одну годину довше.
Вперше переводити годинник запропонували в 1784 році. Таке рішення ухвалив посол США у Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. Проте винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Віллетту.

В Україні почали переводити годинник з 1981 року. Переведення годинників на літній час почали здійснювати згідно з постановою уряду від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”.
Переведення годинника на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день та довше працювати. Переведення годинника на зимовий час відбувається через коротку світлову добу. Перехід на літній час дає можливість зекономити енергію. Зменшення часу влітку та збільшення взимку потрібне для того, щоб люди мали змогу довше працювати і менше використовувати штучне освітлення.

Вчені заявляють, що людський організм перехід на зимовий час переносить набагато легше, аніж літній. Відомо, що переведення годинників супроводжується зміною ритму життя.
Щоб легко перейти на літній час варто кожного дня, за тиждень до переведення годинника, лягати на 15 хвилин раніше, ніж зазвичай. Перед сном обов’язково провітрюйте приміщення і відкладіть гаджети за годину до сну. Щоб швидко заснути, не вживайте каву пізно ввечері. Щоб ранок минув радісно та енергійно – вмикайте ритмічну музику та приймайте душ.

За порадами експертів, адаптацію до переведення годинників на зимовий час варто починати за тиждень, оскільки зміна режиму погано впливає на людський організм. Після переведення стрілок годинника ви можете відчувати втому, біль голови, виснажливість та навіть роздратування.

Щоб уникнути дискомфорту від переходу на зимовий час, за тиждень до переведення стрілок лікарі радять прокидатися за старим часом. Також деякий період після переведення стрілок засинати і прокидатись за старим графіком. Варто стежити за тим, щоб не пересиджувати на роботі та не засиджуватись довго перед сном. Важливий і раціон харчування. Намагайтесь якомога більше перебувати на повітрі в обідню пору.

У 2018 році на початку вересня повідомлялось про ймовірність скасування в Україні переходу на літній і зимовий час, слідом за ЄС. Єврокомісія, після проведеного онлайн-голосування, рекомендувала скасувати перехід на літній та зимовий час, кожна держава-член ЄС сама мала визначити, жити їй надалі за літнім чи зимовим часом. У березні 2019 року Європарламент проголосував за скасування переведення годинників з 2021 року.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up