Результатами своїх наукових розвідок поділились історики, краєзнавці та музейники, котрі завітали минулого тижня на другу всеукраїнську наукову історико-краєзнавчу конференцію «Хроніки Ладомерії», присвячену 1025-річчю заснування єпископської кафедри у Володимирі. Захід, організований обласним управлінням культури та адміністрацією ДІКЗ «Стародавній Володимир», відвідали не лише волинські фахівці у галузі історії, а і з сусідньої Білорусі.
Те, що подібні наукові конференції на Волині найчастіше відбуваються саме у княжому місті, відмітив директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. «Любов жителів Володимирщини до своєї історії вражає», – зазначив гість конференції у своєму вступному слові. Пан Анатолій також зазначив, що перша збірка «Хроніки Ладомерії» викликала великий інтерес у наукових колах та користується нині попитом в бібліотеках та на кафедрах історії. А друга, яка і стала приводом для чергової конференції, лише підтвердила високий рівень історичних досліджень на Володимирщині.
Розпочалась конференція з показу документального фільму, відзнятого АТМ «Володимир» спільно із завсектором заповідника Світланою Федосєєвою. Він присвячений дослідженню місцевої легенди про володимирського змія на ім’я Смок. Розвинув цю тему наступний доповідач, провідний науковий співробітник краєзнавчого музею Сергій Лис, котрий розповів про походження іконографічного образу Юрія Змієборця і причини його поширення на Волині та інших українських землях.
Над матеріалом про знахідки кераміки культури лійчастого посуду із Зимного та Литовежа спільно працювали науковці зі Львова та Луцька Андрій Гавінський та Григорій Охріменко, котрі і представили результати свого дослідження. А краєзнавець із білоруського міста Кобрин Юрій Борисюк поділився інформацією про продовження дослідження гіпотези можливого захоронення дружини князя Володимира Васильковича Ольги Романівни в урочищі Княжа Гора.
Усього до збірника другої наукової конференції «Хроніки Ладомерії» увійшло 29 статей та повідомлень про історію та культуру Володимирщини від найдавніших часів до сучасності, які підготували 27 учасників з Волині, Львівщини та Білорусі.
Тетяна ІЗОТОВА.