На головну Новини Дубові ліси потребують особливої турботи

Дубові ліси потребують особливої турботи

112

Вирощені ліси, створені лісові культури, догляд за насадженнями, охорона від пожеж, організація заготівлі лісу, рекреація – лісівники ДП Володимир-Волинське лісомисливське господарство ділилися досвідом роботи із колегами під час виїзного семінару.

Робоча зустріч відбулася за участі начальника управління Олександра Кватирка, його заступників, керівників профільних відділів Волинського ОУЛМГ та директорів лісогосподарських підприємств у форматі дискусії.

- реклама -

Досвідом вирощення дубових насаджень володимир-волинські лісівники ділилися на прикладі Павлівського лісництва, де зосереджено значний відсоток таких порід. Лісничий Микола Конон, який працює в галузі вже 44 роки, розповів: головне у цій справі – вчасність та ретельність у виконанні необхідних заходів, дубові насадження є дуже вибагливими і потребують постійної турботи.

Дуб повільно росте. У багатих умовах заростає іншими породами. У перший рік створення таких культур лісівники проводять не менше 5 доглядів, наступні кілька років – 4 або 3. Коли культури стають молодим лісом, проводяться необхідні рубки догляду. Зараз такі заходи виконуються механізовано – з допомогою подрібнювача «KANSAS – 170». Це дає якісний результат. З допомогою техніки лісівники також облаштовують мінералізовані смуги.

«Протягом цього пожежного періоду у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» вже облаштовано 400 км нових та здійснено догляд за 456 км мінсмуг, які створені у попередні роки. Такі протипожежні заходи – не лише безпека лісу, а й загалом громади», – наголосив директор підприємства Володимир Філюк.

Особливо ж люди цінують затишок, який лісівники створюють у вигляді рекреаційних пунктів. Для самих лісівників це – заходи безпеки та збереження лісу від вогню. Для людей – місце якісного відпочинку на природі. У ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» рекреаційні пункти сучасні та в достатній кількості. Загалом на території лісових масивів підприємства облаштовано 12 рекреаційних зон. Безперечно: це далеко не всі завдання, які покладені на лісівників. Але точно серед найголовніших.

У підпорядкуванні ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» перебуває 81165,9 га лісів. З них -21939,1, га займають дубові насадження. Щороку тут вирощують 2000 тис. сіянців основних порід. Проводять необхідні заходи догляду в середньому на 2600 га площ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

12 + 2 =