На головну з редакційної пошти Думка читача: Яким я бачу наше місто

Думка читача: Яким я бачу наше місто

258

Місяць тому відбувся громадський розгляд  передпроектних пропозицій щодо змін центральної частини міста – площі Героїв та скверу білі музею. Розповідала про пропозиції місцевих та іногородніх архітекторів і газета «Слово правди». Жваво зреагували на цю інформацію і наші читачі. Своє бачення змін у Володимирі надіслав до редакції житель міста Віталій Війтик:

 

- реклама -

Прочитавши у газеті «Слово правди» за 8 лютого про те, як хочуть змінити центр міста,  вирішив і собі долучитися до обговорення і висловити свої пропозиції.

Пам’ятник-шпиль та алею загиблим воїнам АТО треба, на мою думку, варто не переносити, а навпаки, удосконалити – ремонтом, освітленням, озелененням, встановленням відеонагляду (аби запобігти вандалізму). Підтримую будівництво та обладнання літнього міні-театру. Пропоную вирішити питання земельної ділянки біля церкви Віри, Надії, Любові й Софії, щоб  цю територію передати парафії. Максимально підключити архітектуру, землевпорядників, авторитетних осіб  та громаду міста, поки власник не почав будівництва. А також посприяти у наданні йому рівноцінної ділянки, виготовленні документів на землю та споруди, які заплановані за згодою всіх сторін. Це актуально і необхідно вирішити без зволікань.  Підтримую відновлення дзвіниці, а можливо, і органу костелу Іоакима та Анни.

На мою думку, встановлювати фонтан, пам’ятники та інші споруди необхідно не на площі Героїв, а на нових територіях міста. Пам’ятник героям Небесної Сотні – у сквері, лицем до райради, на вулиці названій на їхню честь. Для цього стоянку авто перед райрадою скасувати; обов’язково зняти поличку під стелою Небесній сотні на будівлі Ощадбанку (не «хороніть» Ощадбанк,покладаючи до його стіни квіти, вінки й лампадки).  Пам’ятник героям АТО доцільно було б розмістити у районі базування 14-ої ОМБр (біля Юріївської церкви чи на місці стоянки автомобілів). Фонтан збудувати між КМЦ та філією Приватбанку. Туалет, який давно не працює, знести або зобов’язати власника, щоб привів до нормального робочого стану, бо під час ярмарок та Дня міста цей об’єкт дуже актуальний.

Максимально використавши територію повороту на Нововолинськ, закрити стіною-огорожею електропідстанцію та будинок санстанції, зняти бігборд. Усе це – з метою встановлення пам’ятника Степану Бандері, флагштока для червоно-чорного прапора.  А на стіні-огорожі зобразити героїчний шлях УПА, тим самим розкрити значення назви вулиці.

Тестово обладнати перехрестя доріг підвісними трьох-чотирьохсторонніми світлофорами, які працювали б у час  пік, зокрема  на перехрестях вулиць: Незалежності – Ковельської, Княгині Ольги – Ковельській та інших.  Вулицю Устилузьку – нашу в’їздну візитівку у 2018 році не лише заасфальтувати, а зробити зразковою із заміною на нові бордюрів (тільки не так, як перед міською радою), дорожніх знаків, огорож, оновленням пішохідних доріжок з бруківки, ремонтом зупинок, озелененням газонів, висадженням дерев, квітів тощо. Живопліт при цьому прибрати, а також посприяти і допомогти в оновленні огорож власникам приватних будинків.

Залізничний вокзал – перше, що бачить гість міста. А у приміщенні постійно неприємний запах, у вечірній час часто не прибрано, уночі назва  «Володимир-Волинський» не перший рік не світиться, плафони  у більшості побиті, не горять. Освітлення території , що є лицем вокзалу, не включають. Збудований євротуалет зачинений. Перелік недоліків можна продовжувати, тому пропоную: приміщення вокзалу озеленити вазонами, на стіни повісити картини, або розписати їх на тему історії міста, встановити телевізор, телефон телекому з наданням номера, банкомат (щоб пасажири за потреби  могли зняти готівку), автомати  для продажу кави-чаю.  І ще, це суттєво, – на привокзальній площі обов’язково у нічний час підсвітити різнокольоровими прожекторами знизу скульптури князів, а по місту – церкви, пам’ятники.

Необхідно по всьому місту навести порядок з дротами на електроопорах, стовпах зв’язку, радіо, відремонтувати чи замінити поштові ящики. Оновити (перевидати) телефонний довідник, залучивши кошти бізнесу від реклами у ньому.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотири × чотири =