Новини

Два дні депутати у Володимирі розглядали понад сотню питань

Володимирська, Самоврядування
285 переглядів

Не так 108 питань, винесених на порядок денний  чергової сесії Володимирської  міської ради, як  час її проведення вирізняли це пленарне засідання від попередніх – воно відбувалося два дні по кілька годин. І причиною цього стали не якісь неординарні обставини, а те, що депутатське  голосування  минулої п’ятниці фактично зайшло у тупик –  для прийняття рішень  бракувало підтримки більшості. Тому після  кількох годин голосувань, обговорень і суперечок, створення депутатської фракції партії «Сила і честь»  вирішили  продовжити  роботу сесії у понеділок.

  День перший

Після вшанування загиблих захисників і вручення нагород їхнім  рідним, оголошення подяки депутатам і міському голові від третьої штурмової роти за інформаційну підтримку і матеріальну допомогу військова тематика продовжилась і прийняттям першого з рішень, яким вносилися зміни  до відповідної програми, а простішими словами – передбачалась  підтримка військових підрозділів, на що з бюджету виділено  19,4 мільйона гривень.

Без обговорення у сесійні залі, бо зроблено це було попередньо на засіданнях постійних комісій і погоджувальної ради, внесено зміни до кількох програм – реформування ЖКГ населених пунктів громади, розвитку туризму, міжнародного співробітництва. А от зміни до бюджету, яким  передбачалося до  розподілу  31 мільйон 207 тисяч гривень, з яких, крім коштів для військових, решта суми спрямовувалась на фінансування необхідних робіт та придбання матеріальних засобів, приймалися не так гладко. Депутат від «Самопомочі» Костянтин Зінкевич закликав відкласти, бо не на часі, а потім профінансувати те, з чим можна зачекати, а до таких видатків він відніс 365 тисяч гривень на огорожу для дитсадка № 7, 536 тисяч – на облаштування приміщення для STEM-лабораторії, грантовий проєкт на яку виграв ліцей № 5 (добра справа, але можна обмежитися 100 тисячами гривень, адже у закладі вдосталь приміщень, які можна не так затратно відремонтувати),  875 тисяч – на ремонт у ЦПО. Однак усі  три пропозиції у ході голосування  його колеги на підтримали.

Каменем спотикання стала  і сума у  майже півмільйона гривень на  дофінансування ремонту ТІЦу, що у будівлі колишнього РБК. Ці витрати не схвалили на засіданнях постійних комісій, однак уже безпосередньо на сесії до нього повернулася начальниця гуманітарного відділу Оксана Бігун, яка зазначила, що мільйон гривень на цей ремонт свого часу виділено з держабюджету, але цих коштів забракло, щоб оплатити вже виконані підрядником відповідно до проєктно-кошторисної документації роботи.  Депутатка від «Європейської солідарності» Наталія Василець обурилась: знову подібна ситуація, як з огорожею на стадіоні – роботи виконані, а тоді ставлять перед фактом, що грошей забракло. Міський голова Ігор Пальонка резюмував, що з неприйняттям цього рішення під загрозою опиниться робота  гуманітарного управління. Депутатка Тетяна Дьоміна зазначила, що, очевидно, відповідальніше до роботи мають ставитися замовники робіт з міськвиконкому, бо чому вартість робіт виросла з мільйона до півтора. У результаті голосування  пропозицію  внести до бюджетних змін  і  477 тисяч гривень для туристично-інформаційного центру не підтримали.

Серед бюджетних видатків передбачено встановлення та налаштування пожежної сигналізації у ЗДО сіл Суходоли та Заріччя, облаштування найпростішого укриття у ЗДО №1, придбання комп’ютерних класів для ліцеїв № 2, № 3 та міжшкільного ресурсного центру, для якого також буде придбано легковий автомобіль. Окрім цього, планується виготовлення 40 меморіальних дошок загиблим на війні випускникам шкіл, капітальний ремонт водопровідних мереж, співфінансування ремонтів у будинках ОСББ, ЖБК, ОСН, відшкодування різниці в тарифах для  “Володимирводоканалу”, придбання зупинок.

Далі у порядку денному настала черга надання дозволів для розробки детальних планів територій (усього десять), з яких не підтримали ті, що передбачали реконструкцію  будівлі під магазин на вулиці Котляревського, будівництво торгово-офісного центру на вулиці Гоголя, магазину хлібозаводу поруч з автобусною зупинкою між ринком і приміщенням міськради, реконструкції кількох квартир. Наталія Василець при їх обговорення мала претензії до начальника відділу архітектури і містобудування Тараса Киби за дуже широкі межі, які на картах охоплюють ці плани, через що у них важко зорієнтуватися, а міський голова Ігор Пальонка пообіцяв організувати навчання щодо складання таких планів.

За 20 питань, які стосувалися затвердження технічної документації з питань землеустрою, депутати проголовували одним пакетом. А от подальші такої одностайності у своїм схвалені не мали. Не на всі запропоновані земельні ділянки затверджено умови проведення торгів, не вся  технічна документація із землеустрою погоджена. Причини  при цьому не завжди обумовлювалися. В окремих випадках особливо активний на цій сесії депутат від БЮТу Олег Свідерський переконував у недоцільності  відмови, бо, приміром, якщо документацію із землеустрою для передачі в оренду ділянки не затвердити, то вона у користуванні переважно залишається, а податок у бюджет не надходитиме. А на те, що у зв’язку з відомим рішенням уряду про пересрямування ПДФО військових у держбюджет громада вже  не матиме такого наповнення казни і змушена буде багато у чому економити, час від часу звертали увагу й інші депутати.

Коли ж неприйняття рішень набрало масового  характеру і майже кожне з винесених на голосування не було підтримано, у роботі сесії оголосили перерву. Спочатку на  20 хвилин, але оскільки і  після цього ситуація не змінилася, то на кілька днів – до понеділка.  Але перед цим начальник відділу молоді та спорту В’ячеслав Петрук розповів  про ремонт басейну, при якому є два варіанти для очищення води – залишити старий  метод чи встановити  сучаснішу систему, при якій зменшаться витрати на електроенергію та водопостачання,  працюватимуть гідромасажери, але при цьому і сам ремонт здорожчає у межах півтора мільйона гривень… Депутатам запропонували обирати, щоб потім уникнути звинувачень у якійсь маніпуляції…

День другий

У понеділок вранці чергова сесія міської ради повернулася до питань порядку денного розглядом майнових та земельних рішень – продовження договорів оренди землі. Поза тим депутати від «Самопомочі» цікавилися, чи планується повернення до голосування питань, які не підтримали у п’ятницю.

Олег Свідерський запропонував об’єднати розгляд питань щодо  подовження договорів оренди, щодо яких нема зауважень від профільної комісії. Депутати його пропозицію підтримали, тож за два десятки питань проголосували «пакетом».

Не було в комісії зауважень до рішення про поновлення громадянину Новікову договору оренди землі на вулиці Ковельській, однак певні питання були до самого заявника. Оскільки цей же ФОП, орендуючи приміщення територіального медоб’єднання під аптеку, навіть після анулювання дозволу на оренду, відмовляється звільнити його. У той час, коли на цій площі мають починатися ремонтні роботи для майбутнього відділення екстреної допомоги, в якому, відповідно до вимо гМОЗ, не можуть розміщуватися аптеки та комерційні об’єкти. Гендиректорка ТМО і депутатка від «СіЧі» Тетяна Ващук, зізналася, що перепробувала фактично усі законні методи, але орендар вперто відмовляється звільнити площу. Утім ця проблема стосується іншого об’єкта, аніж той, про який ідеться у проєкті рішення.

Міські обранці певний час дискутували щодо цього питання, взялися голосувати і не набрали достатньо голосів «за». Депутати Микола Юнак та Олег Свідерський зауважили, що такою поведінкою міська рада створює прецедент, намагаючись вплинути на підприємця. Інші ж зауважували: якщо ФОП не хоче виконувати законних вимог і не йде на діалог із владою, то і вона має право повестися відповідно. Зрештою вирішили переголосувати це питання, але знову ж рішення не прийняли.

Далі депутати проголосували за ще кілька майнових питань і повернулися до тих, які провалили на пленарному засіданні у п’ятницю через брак голосів. Цього разу більшість із них були проголосовані. Гарячу дискусію викликало лише питання про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Поліської Січі, яким пропонувалася зміна цільового призначення під будівництво та обслуговування адмінбудівель та офісних приміщень, адже кількома сесіями раніше цю ділянку затвердили як територію для вигулювання собак. Тож таке рішення депутати не підтримали.

Скласти депутатські повноваження виявив бажання депутат від «За майбутнє» Роман Савчук, який із першого дня повномасштабного вторгнення перебуває за кордоном і, вочевидь, повертатися до виконання своїх обов’язків не планує. Попри те, що раніше на сесіях депутати від різних фракцій наполягали, що цю ситуацію слід розв’язати, голосів на те, аби достроково припинити його повноваження, забракло.

Насамкінець депутати прийняли ще ряд рішень, зокрема, затвердили Правила благоустрою території населених пунктів громади і присвоїли відзнаку «За заслуги перед містом» художниці Ірині Надюковій.

У «Різному» виступив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, який очолював робочу групу з аналізу діяльності КП «Володимиртепло», директор якого Сергій Коба не повернувся із закордонного відрядження. Він озвучив підсумки аналізу матеріальних цінностей та основних засобів, освоєння коштів, ремонтів, які здійснюють, виконання фінансового плану, використання твердого палива, деревини, коштів тощо. За словами Ярослава Матвійчука, суттєвих порушень не виявили, а підприємству рекомендували провести інвентаризацію. Також на початку 2024 року здійснити тут аудит має державна аудиторська служба. Крім того, міська рада планує звернутися і до незалежних аудиторів. Депутати мали до озвучених фактів ряд запитань і зауважень, зокрема щодо використання залишків твердого палива та доцільності додаткових його закупівель. Також наполягали на тому, щоб долучити їх до формування технічного завдання з аудиту, аби побачити реальні його результати.

Антоніна МИХАЛЬЧУК, Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: "Володимир, сесія міської ради
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up