Новини
Сьогодні

Два документи, що дозволяють стати батьками після смерті

Новини
271 переглядів

Верховна Рада передбачила процедуру, яка дозволить чоловікам та жінкам (не лише військовим) стати батьками після смерті – їхні партнери зможуть використати заморожені репродуктивні клітини, щоб народити дитину. Ці діти будуть визнані рідними дітьми загиблих з усіма правами, які передбачає законодавство.

Депутати для цього ухвалили два документи, один – найважливіший – в цілому, ще один допоміжний – у першому читанні. Для запуску схеми на повну потрібне схвалення обох і підписання їх президентом, але проблему можливого знищення сперми загиблих військових ухвалений в цілому документ вже знімає.

Цей крок парламент здійснив після гучного скандалу наприкінці січня, коли стало відомо, що Рада заблокувала можливість посмертного батьківства та навіть передбачила примусову утилізацію замороженого біоматеріалу військових в разі їхньої загибелі.

Про нові зміни оголосив Михайло Радуцький, голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, який був автором скандальних правок до попередньої редакції закону і обіцяв виправити ситуацію.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up