Новини

Два насичені святкові дні

Архів
19 переглядів

Пожвавилася підготовка до відзначення  1030-річчя. Позавчора відбулося засідання робочої групи, яку  очолює заступник міського голови Лариса Кулікова. Кожен з  учасників цього засідання озвучив свої ідеї щодо святкування, щоб вдалося воно яскравим і цікавим. Не прийшли  на обговорення проекту громадські активісти, котрі зазвичай також долучаються до проведення таких масштабних заходів.

За словами Лариси Кулікової, до неї та членів робочої групи вже надійшло багато пропозицій від жителів, але більшість їх повторюється, та оргкомітет їх всі розгляне, візьме до уваги, зваживши усі «за» і «проти».

Цього року святкування планується вже не день, а два – 28 і 29 липня, а кількість локацій не зміниться – дійства відбуватимуться  біля культурно-мистецького центру, у сквері біля історичного музею, на площі Героїв і у парку «Слов’янський».

Суботній ранок 28 липня розпочнеться із богослужіння біля пам’ятника князю Володимиру в парку «Слов’янський». На площі Героїв уже вчетверте відбудеться міжнародний турнір зі стрибків у висоту «Володимирські висоти-2018», адже місто внесено до офіційного календаря проведення спортивних заходів Федерації легкої атлетики України. Участь у ньому візьмуть переможці та призери чемпіонатів України, учасники чемпіонатів Європи та світу.

На центральній площі викладачі й вихованці з музичної школи влаштують флеш-моб та виконають нові музичні композиції. Увечері, але вже не у сквері, як у попередні роки, а біля культурно-мистецького центру, традиційно вшановуватимуть «золоті» подружжя, – тих, хто цього року святкує 50, 55, 60, 65 або більше років шлюбу. На наречених та гостей свята чекає справжнє українське весілля з короваєм, дружбою, дружками, шампанським, запальними весільними піснями  і танцями під звуки оркестру. Тут також планується ретро-дискотека під музику трьох духових оркестрів – музичної школи, військової бригади і «Арсена», можливо у Володимир приїдуть музики з міста-партнера Цвікау.

Одночасно для молоді розважальні дійства відбуватимуться і у парку «Слов’янський», де організують майстер-класи від ді-джеїв, тут виступлять кілька відомих гуртів, але які ще невідомо.

У неділю, 29 липня, усіх на гостину запросить традиційний «Володимирський узвіз», де свої вироби покажуть майстровиті жителі й гості. Тут буде офіційне відкриття, концерти за участю місцевих і приїжджих виконавців, рицарські бої тощо, а біля КМЦ конкурс «Веселі нотки», дітей розважатимуть аніматори. Надвечір  парк «Слов’янський» знову стане кольоровим, тут планують свято Holi. А «вогнику» фінальному недільному святкуванню додасть світодіодне шоу.

– Звісно, це лише проект й до нього додадуться інші супутні заходи, отож ведемо перемовини з тими, хто має цікаві ідеї й хоче приїхати у Володимир. Також пропозицій чекаємо від членів молодіжної ради, які зберуться наступного тижня, – зазначила голова оргкомітету Лариса Кулікова.

Щоб місто мало свою «родзинку», на засіданні пропонували до святкових дійств залучити титулованих княжних, котрі б, зодягнувшись в одяг княжої доби, пройшлися  вулицями міста, можливо – від локації до локації. Можна б і робити миттєві фотознімки, «переносити» їх на сторінки газети, яка містить інформацію про історичну спадщину міста й відразу її роздрукувати – таке хтось бачив закордоном. А щоби урізноманітнити дитячі розважальні заходи, до них варто залучити мімів, жонглерів, акробатів на ходулях тощо.

Автор цих рядків нагадала, як місто святкувало тисячоліття, запропонувавши дещо запозичити з тих часів, адже нове – це давно забуте старе.

Долучайтеся усі, хто має цікаві і креатині пропозиції!

Тетяна АДАМОВИЧ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up