Новини

Два по 200: секрети успішного ЗНО від володимирських випускників

Архів
17 переглядів

Цього року аж двоє володимирчан набрали максимальний бал на зовнішньому незалежному оцінюванні. На 200 балів тестування з фізики здав випускник ЗОШ №2 Олександра Пасальський. Такі ж високі досягнення, але з історії України, продемонстрував випускник НВК «ЗОШ №3-ліцей» Владислав Сацюк.

Як їм це вдалося? Ми провели бліц-інтерв’ю з обома «двохсотбальниками», аби випитати у них секрети успішного ЗНО.

  • Як давно ти цікавишся цим предметом і що тобі в ньому подобається?

Саша Пасальський:

– Фізику називають складним предметом, але я б так не сказав. Відколи почали її вивчати у сьомому класі, зрозумів, це – «моє». Фізика – цікавий і дуже логічний предмет (на відміну від більшості нашого життя). Тут не треба заучувати матеріал, запам’ятовувати безліч імен чи фактів, як у гуманітарних предметах. Головне – зрозуміти основні принципи і ними користуватися.

Влад Сацюк:

– Історією цікавлюся ще змалку. Хист до неї сформувався завдяки розповідям рідних про минувшину моїх предків. Також пригадую епізод з дитинства, коли мама купила мені величезну книгу з історії України буквально на останні гривні, які у неї були тоді в кишені, тож, вийшовши з книгарні, ми були змушені  йти пішки під дощем додому, бона маршрутку грошей не лишилося. Чому мені подобається історія? Бо це надзвичайно захоплива наука. Глибоко вивчаючи її, можу проводити паралелі з сучасністю, аналізувати різноманітні процеси, адже, як кажуть, історія завжди повторюється.

  •  Чи доводилося брати участь в олімпіадах з цього предмету? Які були успіхи?

Саша Пасальський:

– Так, щороку був учасником міської олімпіади, в 10 та 11 класах – перемагав у ній. Маю призові місця в обласних етапах олімпіади.

Влад Сацюк

– Я завжди брав участь в різних заходах, пов’язаних з цим предметом. На міських та обласних олімпіадах неодноразово мав призові місця. Крім цього, минулого року я був членом команди Волинської області на всеукраїнському турнірі з історії, що відбувався у Кам’янці-Подільському.

  •     Як ти готувався до ЗНО? Хто тобі в цьому допомагав?

Саша Пасальський:

– Безпосередньо за підготовку до ЗНО взявся в 11 класі, коли «вималювалися» предмети, з яких складатиму тестування. Додатково займався з фаховим наставником. На підготовку витрачав доволі багато годин. Кожен день виділяв для якогось предмету, у певні дні приділяв увагу всім тим, з яких складав ЗНО. Якщо говорити безпосередньо про фізику, то вона забирала від восьми до дванадцяти годин на тиждень.

Влад Сацюк:

– До ЗНО з історії готувався переважно самостійно, придбавши курс у інтернеті. Я отримав хорошу базу знань, яку потрібно було систематизувати відповідно до формату екзамену. Окрім цього, надзвичайно корисними були знання, здобуті на уроках у школі. Моя вчителька Наталія Володимирівна Руденко завжди охоче допомагала у підготовці, відповідала на запитання. Саме з нею я пройшов безліч олімпіад та конкурсів.

  •    Може, маєш якісь конкретні фішки, лайфхаки, як запам’ятати матеріал чи підготуватися до тестів?Поділися, будь ласка, ними з майбутніми випускниками.

Саша Пасальський:

– Їх є дуже багато, користувався різними. З того, що знадобилося безпосередньо на самому ЗНО, – розуміння того, що завдання з фізики не обов’язково вимагають математичних обчислень. В одному із запитань з теми «Оптика» вистачило просто провести додатковий промінь, аби знайти відповідь. Також загальна порада для всіх, хто складатиме ЗНО з фізики: не намагайтеся зазубрити формули як набір букв, а постарайтеся зрозуміти зв’язок між фізичними параметрами, про які йдеться. Це допоможе їх вивчити і в стресовій ситуації пригадати.

Влад Сацюк:

– Моя порада усім майбутнім одинадцятикласникам: щоб скласти будь-який предмет на високий бал, вам потрібно його насамперед полюбити, знайти щось цікаве у ньому для вас самих. Я б радив постійно повторювати вивчений матеріал, оскільки це дуже важливо при підготовці саме до історії – одного з найоб’ємніших предметів ЗНО. Також не забувайте про програму, за якою будуть складатися завдання на екзамен. Вона є у вільному доступі на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Щодо фішок чи лайфхаків, то це все досить суб’єктивно. Кожен знайде дієвий для себе спосіб запам’ятовування інформації. Наприклад, мені дуже допомогло закріплення інформації просто на стіні перед моїм робочим місцем. Дати та події завжди були перед очима, так що я запам’ятовував матеріал, не напружуючись. Так само корисним може бути інтервальне повторення за допомогою методу карток, він підійде для вивчення дат: з однієї сторони подія, з іншої – коли вона відбулася. Так, регулярно переглядаючи картки, ви зможете легко, не зазубрюючи, запам’ятати потрібну вам інформацію.

  •  Основний етап пройдено, ЗНО складене… А куди збираєтеся вступати?

Саша Пасальський:

– Про загальний напрямок я вже розповідав, це – програмна інженерія. А конкретні університети поки волію не називати, не люблю озвучувати плани наперед. Можу лише сказати, що обираю серед українських вишів.

Влад Сацюк:

– Чесно кажучи, ще з 9 класу я вирішив, що найкращою для мене спеціальністю будуть міжнародні відносини, оскільки  завжди цікавився зовнішньою політикою, дипломатією, географією та вивченням іноземних мов. Та й мій улюблений предмет, історія, має найвищий коефіцієнт при вступі на цей факультет.

Що ж, бажаємо хлопцям, аби їхні бажання здійснилися, і вже незабаром вони стали студентами омріяних вишів. А для майбутніх випускників нехай їхній приклад стане натхненням і зразком послідовної грунтовної роботи на шляху до мрії.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up