Новини

Два села Турійського району «просяться» в Оваднівську ОТГ

Архів
2 переглядів

   Замість приєднання до Турійської об’єднаної територіальної громади, жителі двох сіл Овлочинської сільради хочуть приєднатися до Оваднівської ОТГ. Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю і корупцією, повідомляють Волинські новини.

Депутати розглянули звернення жителів сіл Крать та Ставки Турійського району. До складу Овлочинської сільради входять три села – Овлочин, Крать та Ставки. За словами присутніх на засіданні комісії жителів цих сіл, перше хоче приєднатися до Турійської ОТГ, два останні – до Оваднівської Володимир-Волинського району, оскільки село Овадне розташоване близько, туди можна доїздити без пересадок. До 1965 року ці села перебували у складі Оваднівського району, потім – Володимир-Волинського, а пізніше їх чомусь включили до складу Турійського району.

Голова комісії Анатолій Вітів зауважив, що вихід двох сіл зі складу сільради – це складний процес, який на Волині вже проходили з селом Сільце Горохівського району. Його просили виключити зі складу Цегівської сільради, аби приєднати до Мар’янівської ОТГ. Значно простіше, вважає Вітів, здійснити приєднання усієї сільради до Оваднівської ОТГ.

Отже, він порадив під час найближчої сесії сільради, на яку приїдуть експерти, довести доцільність входження усіх трьох сіл сільради до Оваднівської ОТГ. Якщо ж це питання під час сесії не погодять, представникам двох сіл потрібно буде звернутися до обох районних рад та до ОТГ, аби ті під час своїх сесій ухвалили рішення, що не заперечують щодо такого приєднання. З цим пакетом документів згодом потрібно звернутися до постійної комісії облради, щоб відповідний проект рішення ухвалювали вже депутати Волиньради. Після цього рішення проходитиме через суди і весь процес може зайняти понад рік.

Якщо ж експерти таки переконають депутатів сільради в тому, що приєднатися до Овадного вигідно, депутати облради зможуть швидко внести відповідні зміни до перспективного плану створення ОТГ і питання вирішать за декілька місяців.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up