Новини

Два законопроєкти для реформування кримінально-виконавчої системи

Лайфстайл, Новини
214 переглядів

Верховна Рада України прийняла за основу важливі законопроєкти, які стосуються реформування кримінально-виконавчої системи.

Міністерство юстиції України прагне створити оптимальну модель залучення праці ув’язнених, яка сприятиме їх ресоціалізації. Законопроєктом № 10157 пропонується встановити можливість засудженим до обмеження волі працювати на підставі цивільно-правових договорів. Це дозволить збільшити кількість потенційних роботодавців та зменшити фінансове навантаження на сплату єдиного соціального внеску, на фонд оплати праці установ виконання покарань і підприємств Державної кримінально-виконавчої служби. Крім того, законопроєкт врегульовує питання залучення засуджених до роботи на певний строк у період дії воєнного стану та для ліквідації наслідків воєнних дій.

Ще однією стратегічною ціллю Мін’юсту є удосконалення покарання у вигляді громадських робіт та у виді штрафів. Саме на цеспрямований законопроєкт № 9149 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення виконання покарання у вигляді штрафу та громадських робіт».

Ним планується передбачити, що засуджені до покарань у вигляді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися діяльністю, громадських, виправних робіт та звільнені від відбування покарання з випробуванням, сплачують витрати, повʼязані з виконанням судового рішення. Також вносяться зміни щодо збільшення щоденного виконання громадських робіт до восьми годин, що надасть можливість засудженим швидше відбути це покарання, а також привабить роботодавців.

Коментарі
Теги: робота, Ув'язнені, цивільно-правові договори
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up