Патріотизмом, силою і стійкістю надихаєшся в тих місцях, куди кличе тебе серце. Таким є історичне місце на Волині – славнозвісний Вовчак. Було колись село у лісі, нині музей-скансен, де шумлять столітні дуби і сосни, граби і ялини. Тут зародилася Українська Повстанська Армія…
Минулої неділі на Вовчаку відбувся черговий фестиваль патріотичної, повстанської пісні. З’їхались аматори культури і народних промислів, майстри з цілої області. Свою творчість протягом кількагодинного пісенного марафону дарували глядачам 46 колективів та окремих виконавців з 25 територіальних громад області. Звучали повстанські, стрілецькі пісні, сучасні патріотичні твори, які відображають боротьбу нашого героїчного народу. Почесними гостями фестивалю стали відомий на Волині поет і письменник Ігор Павлюк, а також хор “Нескорені” Червоноградського народного дому (керівниця Ольга Базан).
Організувала фестиваль «Вовчак – Волинська Січ» обласна держадміністрація. А ми володимирці, небайдужі до тих подій 40-х років і сьогоднішніх, приїхали вшанувати героїв – і повстанців тих буремних літ, і героїв теперішньої війни, і заодно надихнутися тією атмосферою свята, яка відчувалася скрізь. Патріотична музика, вірші, пісні, танці… Ховались у холодок від сонця, і через серце пропускали кожен виступ. Партійці з ”Свободи”, володимирські союзянки, небайдужі до історії громадяни були першими тихого, погожого ранку у цьому місці мужності і відваги. Помолилися перед пам’ятником, де згадали не тільки Героїв упівців, а і теперішніх, молились також і за духовного наставника Вовчака, втілювача усіх ідей і справ на Вовчаку, його коменданта Василя Мазурика, могила якого тут поряд із повстанцями.
У рамках фестивалю була організована виставка інформаційно-документальних матеріалів та світлин «Пам’ять і слава», ярмарок виробів майстрів народного мистецтва Турійщини, виставки тематичної літератури та дитячих малюнків.
Володимирські союзянки на чолі з керівницею цієї громадської органзації Ларисою Лучинець привезли подарунки: сувенірні пряники випечені, оздоблені устилужанкою Тетяною Ігнатович, подарували їх Ганні Фурман та Любові Рожновій – директорці обласного науково-методичного центру культури Волинської області. Відрадно, що на цьому святі був майже 100-літній Ростислав Кушнірук – заслужений діяч культури і мистецтв з Луцька із хором ”Посвіт”.
Щороку, приїжджаючи на Вовчак, бачиш знайомі обличчя. Чудове пісенне свято відбулось на місці героїчної повстанської слави.
Антоніна СОЛОДУХА