На головну Новини Е-нотаріат у «Дії»

Е-нотаріат у «Дії»

54

Перевірити оригінальність нотаріально посвідченого документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом) в Єдиній державній системі е-нотаріату, а також отримати його електронну копію можна буде онлайн за допомогою мобільного застосунку «Дія» – таку постанову затвердив уряд.

Для цього спочатку нотаріус має сформувати документ з електронним ідентифікатором та завантажити його копію, виготовлену шляхом сканування, з накладенням кваліфікованого підпису, до Єдиної державної системи е-нотаріату. Надалі такий документ можна буде перевірити, використовуючи застосунок «Дія». Для цього заінтересованій стороні, якій необхідно перевірити справжність документа, потрібно відсканувати електронний ідентифікатор у режимі реального часу засобами «Дії».

- реклама -

Перелік документів, які формуються з електронним ідентифікатором, та правила їх обліку в Єдиній державній системі е-нотаріату буде затверджуватись Мін’юстом додатково. На першому етапі з QR-кодом будуть формуватися та перевірятися довіреність, договір оренди транспортних засобів, заява, на якій нотаріус засвідчує справжність підпису.

За результатами сканування електронного ідентифікатора відображатиметься інформація щодо відсутності або наявності в Системі е-нотаріату документа та таких відомостей про нього: номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі; тип документа; дата вчинення дії; прізвище, ім’я та по батькові нотаріуса,; номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Додатково, завдяки запровадженню такого сервісу буде забезпечено можливість онлайн перевірити оригінальність тексту нотаріального документа.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × два =