На головну Молодіжка Еко і креатив: 8 ідей для стартапів від володимирських школярів

Еко і креатив: 8 ідей для стартапів від володимирських школярів

414

Серед учасників цьогорічного конкурсу бізнес-ініціатив серед молоді панівними трендами стали екологічність та творчість. Вирощування дерев, створення екоторбинок, посуду та ручок, відкриття творчої студії і курсів неформальної освіти – ідей, які представили володимирські школярі у фіналі конкурсу, було чимало. Познайомимо вас із ними трохи ближче.

Еко-посуд з крохмалю. Виготовляти екологічно чистий посуд, як підлягає переробці і проходить повний цикл розпаду всього за шість місяців, запропонувала команда у складі Владислави Борусевич, Софії Лазорко і Дарини Калюжної. За словами дівчат, основною сировиною для такого посуду буде кукурудзяний крохмаль. Ємкості, зроблені з нього, не міститимуть бісфенолу, будуть стійкими до високої температури, жиро- та водовідштовхувальними і чудово підійдуть як для заморозки, так і для розігріву, а коштуватимуть, за розрахунками школярів, всього чотири гривні. Втім, їхня чудова ідея існує наразі лише на папері, позаяк для її втілення потрібні спеціальні виробничі потужності.

- реклама -

Студія для фотосесій і свят. Такий проект під назвою “Holiday Studio” задумали Олеся Василець, Анастасія Юшко та Владислав Сацюк. “Зробити  Студію із тематичним декором, який планують змінювати кілька разів на рік, хочуть здавати в оренду для проведення фотосесій як професійним фотографам, так і всім охочим,  а також для організації свят. Пропонуватимуть і додаткові послуги – візажиста й перукаря. Дівчата зізналися, що вже мають для цього приміщення, тож збираються втілити свій проект у життя.

Універсальний кур’єр. Доставити продукти з супермаркету, ліки з аптеки чи привести дитину зі школи або садочка, коли самим нема часу або можливості? Усе це можуть зробити за вас “універсальні кур’єри зі служби “TOKI”. Таку послугу придумали Анна Куран, Анастасія Ярош та Анна Власюк. Наразі у місті можна лише замовити доставку страв в окремих закладах харчування або скористатися допомогою таксистів. Тож юні бізнесмени переконані, що серед володимирчан вона буде затребуваною.

Ексклюзивні ручки “EcoUA”. Виготовляти кулькові ручки з мінімальною кількістю пластику та унікальним дизайном взялися Тарас Тарасюк, Назар Савчук і Дарина Солоненко. Для них використовують стержень із “кілометровим” зарядом, за основу беруть старі газети, які скріплюють секретним інгредієнтом, а зверху виплітають нитками кольорові візерунки. Такі вироби не лише зменшують кількість шкідливого мікропластику, який забруднює довкілля, а й можуть стати чудовим сувеніром. Юні стартапери уже мають асортимент готових ручок і реалізують їх по 40 гривень за штуку. “На перспективу хочемо домовитися з ярмарками, щоб продавати їх там в якості сувеніром”, – кажуть вони.

Неформальна освіта. Такий спосіб саморозвитку у тренді серед сучасної молоді. Дослухавшись до викликів сучасності, платформу освітніх курсів хочуть запустити Анастасія Шумакович, Олена Полянська і Роман Скок. Планують і самі бути лекторами, і запрошувати експертів з різних сфер.

“Ладомир-тур”. Розвивати туризм у місті, проклавши тематичні туристичні маршрути, прагнуть Анастасія Богацька, Лілія Іванушкіна та Анастасія Юрчук. Дівчата пропонують проводити екскурсії на тему “Княжа доба”, “Сакральна архітектура”, “Володимир і Перша світова”, “Володимир і Друга світова”, та розширити туристичну географію, включивши до маршруту об’єкти з Устилуга.

Вирощування павловній і продаж еко-торбин. Таким несподіваним поєднанням вразили Маргарита Книш, Дарія Дудик та Ірина Павлюк. Дівчата мріють створити на Володимирщині плантацію з вирощування павловній – морозостійких дерев, які дуже швидко ростуть, красиво та медоносно цвітуть і дають деревини, яка високо цінується і дорого коштує як на українському, так і на європейському ринках. Та оскільки такий бізнес доволі масштабний і серйозний, то дівчата лишили і дещо “для душі” – розпис і продаж торбинок-шоперів з екологічно чистого матеріалу з ексклюзивними принтами, які замінять шкідливі пластикові пакети.

Переробка пластику зі шкідливого в корисне. Так називається проект Дарини Грицевич, Олени Ганейчук та Яніни Мовчан. Дівчата пропонують не лише збирати пластик у відповідні контейнери для промислової утилізації, а й використовувати для декору публічних місць, клумб, парків, виготовлення ексклюзивних декоративних предметів для інтер’єрів тощо. Школярки переконані, що ті пластикові вироби, які ми викидаємо як непотріб, ще можуть принести користь, тож треба цим скористатися.

За підсумками конкурсу дипломи переможців, а також грошові премії, які стануть першими інвестиціями у майбутні стартапи, отримали проекти “EcoUa”, “Holiday Studio” та “Екопосуд”, а всі інші – подарунки від фонду підтримки підприємництва “Бізнес-центр”.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 + 13 =