Новини
Сьогодні
20.07.2024

Економічне бронювання розглядають як засіб збереження економіки

Лайфстайл, Новини
141 переглядів

Нардепи минулого тижня зареєстрували законопроєкт про запровадження економічного бронювання, яке нещодавно відкинули в Офісі президента. З’явилася інформація про те, що українці ризикують залишитися без заробітних плат, якщо зміни не будуть ухвалені.

Економічне бронювання передбачає надання відстрочки від мобілізації чоловікам – за сплату певної суми. Роботодавці самостійно вирішують, хто із співробітників критично важливий для функціонування компаній. У суспільстві широко обговорюють нововведення та критикують таку можливість, тому що тоді воювати будуть “лише бідні”, а багаті відкупляться, причому офіційно.

PR-стратег Сергій Дідковський нагадав, що бізнес є головним джерелом наповнення держбюджету, тому його позицію треба враховувати. Інакше підприємства будуть закриватися, перестануть інвестувати в розвиток України та просто підуть у тінь.

“Економічне бронювання не протирічить мобілізації, а доповнює її через фінансування військового збору за кожного заброньованого.  Економічне бронювання зменшує тиск на систему ТЦК, адже заброньованому не потрібно стояти в черзі разом з мобілізованими. Це зменшує корупцію в державі. За розрахунками – ринок бронювання, відстрочок та білих квитків в Україні становить 0,7-2 мільярди доларів на рік”, – зазначив аналітик.

За словами експерта,  економічне бронювання збереже ту економіку, яка є зараз. Якщо прямо зараз цього не зробити, то зима у нас буде в іншому форматі. У когось без зарплатні, у когось без своєчасного забезпечення. Макродопомога не забезпечує всі потреби держави. Держава без економіки, що працює, нікому в світі не потрібна.

Коментарі
Теги: Відстрочка від мобілізації, сплата певної суми
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up