Новини

Експерти проаналізували фінансову спроможність ОТГ Волині

Архів
1 переглядів

Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування оприлюднив оцінку фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад Волині за підсумками 2017 року.

Як виглядають наші на фоні 15-ти об’єднаних громад області? В Устилузькій об’єднаній громаді на одного мешканця торік одержано 3,8 тисячі гривень власних доходів, а це на вісім відсотків менше максимального рівня, якого досягнула Княгигинівська ОТГ Луцького району, у чотири з половиною рази більше найнижчого (у Заболотівській Ратнівського району) і на 72 відсотки більше від середньоволинського по об’єднаних громадах. Зимнівська ОТГ одержала в розрахунку на одного жителя менш ніж півтори тисячі гривень власних доходів.

Устилужани змогли спрямувати на проведення капітальних видатків у розрахунку на одного жителя майже 1,4 тисячі гривень, у Зимнівській ОТГ – близько 1,2 тисячі. Це відповідно на 27,3 і на 8, 1 відсотка перевищує середній рівень по ОТГ Волині, однак на 38, 1 та на 47.4 відсотка менше найвищого, досягнутого Смолигівською ОТГ Луцького району.

За підсумками 2017 року, на утримання апарату управління обидві наші об’єднані громади, що утворилися одними із перших в області, витрачають не найбільше своїх фінансових ресурсів. Краще становище в устилужан, які на утримання службовців витратили 20,4 відсотка власних ресурсів (без трансфертів). У Зимнівській ОТГ питома вага цих витрат – 36, 5 відсотка. Найбільше на утримання апарату витрачають у Велицькій ОТГ (Ковельщина) – 60,5 відсотка власних ресурсів, найменше – у Княгининівській – 16, 2 %.

Треба визнати, що торік окремі об’єднані громади мали досить високий рівень дотаційності бюджетів. Зокрема, у зимнівчан частка базової реверсної дотації склала більше чверті доходів (25,7%). Устилузький бюджет був менш дотаційним (9,7 %).

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up