На головну Новини Експерти проаналізували фінансову спроможність ОТГ Волині

Експерти проаналізували фінансову спроможність ОТГ Волині

37

Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування оприлюднив оцінку фінансової спроможності об’єднаних територіальних громад Волині за підсумками 2017 року.

Як виглядають наші на фоні 15-ти об’єднаних громад області? В Устилузькій об’єднаній громаді на одного мешканця торік одержано 3,8 тисячі гривень власних доходів, а це на вісім відсотків менше максимального рівня, якого досягнула Княгигинівська ОТГ Луцького району, у чотири з половиною рази більше найнижчого (у Заболотівській Ратнівського району) і на 72 відсотки більше від середньоволинського по об’єднаних громадах. Зимнівська ОТГ одержала в розрахунку на одного жителя менш ніж півтори тисячі гривень власних доходів.

- реклама -

Устилужани змогли спрямувати на проведення капітальних видатків у розрахунку на одного жителя майже 1,4 тисячі гривень, у Зимнівській ОТГ – близько 1,2 тисячі. Це відповідно на 27,3 і на 8, 1 відсотка перевищує середній рівень по ОТГ Волині, однак на 38, 1 та на 47.4 відсотка менше найвищого, досягнутого Смолигівською ОТГ Луцького району.

За підсумками 2017 року, на утримання апарату управління обидві наші об’єднані громади, що утворилися одними із перших в області, витрачають не найбільше своїх фінансових ресурсів. Краще становище в устилужан, які на утримання службовців витратили 20,4 відсотка власних ресурсів (без трансфертів). У Зимнівській ОТГ питома вага цих витрат – 36, 5 відсотка. Найбільше на утримання апарату витрачають у Велицькій ОТГ (Ковельщина) – 60,5 відсотка власних ресурсів, найменше – у Княгининівській – 16, 2 %.

Треба визнати, що торік окремі об’єднані громади мали досить високий рівень дотаційності бюджетів. Зокрема, у зимнівчан частка базової реверсної дотації склала більше чверті доходів (25,7%). Устилузький бюджет був менш дотаційним (9,7 %).

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

дванадцять − 2 =