Новини
Сьогодні
12.10.2024

Елегантний «кондитерський почерк» Олени Грицевич

Архів
100 переглядів

Елегантна вишуканість – перше, що спадає на думку при спогляданні тортів і тістечок майстрині Олени Грицевич. А закохатись у їх смак можна з першої ложки. Свій бездоганний «кондитерський почерк» жінка зуміла сформувати всього за два роки. Але для цього їй довелось багато вчитись, практикувати, іноді дослухатись і до критики, вносити власні корективи у стандартні рецепти, розробити рецептуру ідеального крему, чаклувати над оформленням і хвилюватись щоразу, коли представляла замовникам готовий виріб.

     Економістка та менеджерка за освітою, Олена деякий час працювала за фахому сімейному бізнесі, коли заснована її чоловіком Тарасом фірма «Укрполмет» тільки починала розвиватись. Але їй більше подобалось творити красу, тож свого часу подружжя відкрило квітковий магазин «Едем», де Лєна була не тільки керуючою, а й флористом. Аби освоїти премудрості мистецтва створення квіткових композицій та букетів, їздила на навчання до Польщі. Пробувала себе жінка і в  ролі художниці – свої картини дарувала друзям та рідним, захоплювалась плетінням гачком, навітьм’які іграшки у цій техніці виготовляла.

   А ще вона просто обожнює  готувати. «Кухня – це моя стихія і мій кабінет», – каже Олена, для якої збирати друзів чи родину за святковим столом не важка праця, а лиш приємні клопоти, до яких охоче приступає за будь-якої нагоди. І якщо різноманітні страви, особливо м’ясні, їйз авжди вдавались, то готувати солодощі не поспішала, бо, на диво, сама солодкого не любить, і сім’я надає перевагу двом-трьом видам класичної випічки.

   Вперше спробувала оформити кенді-бар на 10-річчя молодшої донечки. На здивування жінки, гості високо оцінили їїдесерти і навіть переконували готувати на замовлення. Перші свої торти і тістечка вона робила просто щоб порадувати друзів.

   «На відміну від більшості майстринь, які зайнялись кондитерською справою у декреті, я змогла присвятити себе їй, коли діти вже підросли. Поки донечки були маленькими, займалась їхнім вихованням і домашніми справами. Не так давно прийшло усвідомлення, що старша донька незабаром і узагалі залишить батьківський дім, адже закінчує цьогоріч школу та збирається вступати у виш. Молодша теж дорослішає, стає самостійнішою, у неї з’являються власні інтереси і заняття. А у мене вивільняється усе більше часу, який варто присвятити справі, яка нестиме задоволення і особистісний розвиток. Так хобі стало основою для освоєння нової професії», – розповідає Олена.

   Секрети виготовлення мусових тортів та макаронсів майстриня дізнавалась на першому майстер-класі, де почерпнула дуже багато знань та навиків. Наступного разу поїхала на курси з приготування десертів – там уже почувалась набагато впевненіше, бо майже все вже знала, деталізувала для себе лише навички роботи із традиційними весільними солодощами.

А третій навчальний курс став для неї ще й мотиваційним, адже проводила його Анастасія Звєрєва, яка не просто майстриня, а й яскрава, непересічна особистість, яка уміє надихнути своїх учениць. У неї Лєна вчилась виробляти квіти із тонкої мастики – це нове віяння, кардинально інше застосування матеріалу для декору, що вже у кондитерській моді відходив у минуле. На виготовлення однієї такої квітки потрібно затратити від 5 до 10 годин, але з красою такого виробу можуть зрівнятись хіба живі квіти.

    Свій перший торт, спечений не для друзів, а для клієнта, Олена запам’ятає назавжди, бо не спала ніч до того і ніч після того, як видала готове замовлення. Більше того, хоч це було лиш два роки тому, на той час у нашому місті всіх необхідних інгредієнтів годі було й шукати. Тому частину замовляла через інтернет, деякі продукти їздила купувати до Луцька. Але в результаті все вдалось, про її кондитерську майстерність надійшли схвальні відгуки від клієнтів.

   Серед улюблених напрямів роботи у майстрині – оформлення кенді-барів для різноманітних урочистостей. Перший такий досвід став для неї неабияким викликом, бо замовили обслуговування весілля на сотню гостей, та ще й з побажаннями, аби солодкий стіл був надзвичайно різноманітним, а торт містив аж п’ять поверхів. «Я б сама не справилась, на допомогу прийшли сестра і донька, які годинами працювали зі мною на кухні. Після того безпомилково можу розрахувати і необхідний набір тістечок на будь-яку кількість гостей, і порадититі солодощі, котрі найбільше подобаються споживачам», – кажеОлена.

    Вона також розповідає, що завжди рекомендує клієнтам кращий варіант. Скажімо, основний торт на 2-3 поверхи, а додаткові – для поділу між гостями. Ліпше замовити торт із фальш-ярусами, він гарантовано не зіпсується під час транспортування. Дає поради й щодо оформлення, пропонуючи мінімалістичні композиції – такі солодощі виглядають дуже вишукано, естетично. Але на прохання замовника може зробити тематичний декор, доповнити торт додатковими елементами. Бо, каже, бажання клієнта – закон. І важливішим вважає не гроші за виконане замовлення, а емоції та вдячність людей, які згодом діляться відгуками про її роботу і рекомендують майстриню друзям і знайомим.

   Попри конкуренцію у цій сфері, Олена Грицевич щиро захоплюється колегами по цеху і вважає, що широкий вибір солодощів від різних майстринь – це чудово, адже так кожен покупець може віднайти те, що смакує саме йому. 

   Нині вона цікавиться наступними майстер-класами від відомих майстрів та активно освоює мистецтво випічки хлібних виробів. Ось уже пів року пече хліб на заквасці, збирається вже традиційно виготовити кілька десятків пасок до Великодня, а ще виводить закваску для новинки – повітряних і пухких італійських панеттоне. У подальшому жінка прагне професійно розвиватись і мріє про власну кондитерську майстерню. У цих задумах Олену підтримують чоловік, діти, родина, а вона упевнена, що з їхньою допомогою їй обов’язково все вдасться.

Юлія ПАШКОВА

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up