Новини

Електроенергія для населення може здорожчати

Війна, Комунальна сфера, Новини
277 переглядів

У Кабміні не виключають можливість підвищити тариф на електроенергію для населення. Все через те, що росіяни з новими силами почали атакувати енергетичну інфраструктуру.

Як розповів міністр енергетики України Герман Галущенко, збитки від останніх атак ворога на енергооб’єкти можуть становити мільярди доларів. Руйнування значні – і в електроенергетиці, і в електропередачі. 

Експерт Олег Попенко розповів, що населенню варто очікувати, що світло зросте в ціні. Імовірно, підвищення буде вже цього літа, але конкретної дати немає. В Україні лише  вартість світла неврегульована для населення. Всі інші сфери – це ринок. Загальна ринкова вартість за кіловат електроенергії мала б становити 7 гривень – це якщо враховувати тарифи на розподіл, передачу, ПДВ та інше.  Нині цей тариф становить 2,64 гривні за кіловат-годину.

Член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк розповів ще на початку 2024 року йшлося, що тарифи можуть зрости вдвічі вже цьогоріч. На таке рішення підштовхують західні партнери. Водночас голова НКРЕКП Валерій Тарасюк зазначив, що допускаються зміни в питанні забезпечення ПСО – режимі покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електроенергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування цього ринку. Він передбачає, що різницю між тарифами та ринковою ціною покривають НАЕК “Енергоатом” та “Укргідроенерго” до 1 травня 2024 року.

Експерти припускають, що чиста вартість електроенергії для населення може бути встановлена у 3,5 гривні за кіловат.

Коментарі
Теги: електроенергія, тарифи
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up