Новини

Електроенергія подорожчала

Комунальна сфера, Новини
160 переглядів

З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення буде становити 4,32 гривні за кВт. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня. Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року, тобто менше року.

Також відбулися зміни і для індивідуальних та колективних побутових споживачів, які проживають в житлових будинках (у тому числі у житлових будинках готельного типу, квартирах), обладнаних електроопалювальними установками:

до 2000 спожитих кВт на місяць – 2,64 грн/кВт

понад 2000 кВт на місяць – 4,32 грн/кВт.

До ухвалення  цього рішення обговорювались різні сценарії перегляду тарифу на електрику. Зокрема, Міністерство енергетики пропонувало застосувати диферінцйований підхід, коли вартість електрики залежить від обсягу споживання.  Наприклад, за умови споживання до 100 кВт-год на місяць вартість повинна була залишитись незмінною — 2,64 гривні.  Якщо споживання перевищує 100 кВт-год, ціна мала зрости до 4,8 гривні за кожну кіловат-годину, починаючи з першої.

Після зростання вартості електроенергії деякі українці висловили стурбованість, відносно збільшення розміру комуналки. Однак перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак запевнила, що у держави достатньо ресурсів для забезпечення субсидією усіх потребуючих.

«Щодо підвищення тарифів та субсидій, хочу всіх заспокоїти, бо механізм субсидій працює так, що, якщо тариф підвищується, а ви є родиною, яка отримує субсидії, то субсидія вам буде перерахована автоматично», – зазначила урядовиця.

Коментарі
Теги: електроенергія, ріст, тариф
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up