Новини

Електроенергію мусимо економити

Архів
41 переглядів

Через масове ураження російським агресором об’єктів критичної інфраструктури українців закликають обмежити споживання електроенергії у пікові вечірні години, зокрема з 17-ї до 23-ї,  ощадливо використовуючи побутові прилади у будинках, вуличне освітлення, не вмикаючи рекламних вивісок та ліхтарів.

За розпорядженням міського голови Ігоря Пальонки з минулого тижня у Володимирі вмикають вуличне освітлення лише після 22-ї години. Завдяки цьому лише за тиждень вдалось зекономити 17% електроенергії у порівнянні з  її споживанням попереднього такого періоду.

Наша громада не стикнулась з проблемою аварійних вимкнень електроенергії, проте енергетична система з’єднує усю Україну, як кровоносна система,  де один регіон залежить від іншого.

У Володимирі частина будинків переоснащені двозонними лічильниками, що дає можливість економити на споживанні електрики саме внаслідок різниці в тарифах на кВт-год у денний та нічний період. Зокрема, якщо домогосподарство за спожитий енергоносій в денну пору, з 6.00 до 23.00, сплачує по 1,68 грн/кВт-год, то в нічний час (з 23.00 до 6.00) вартість зменшується на 50 відсотків. Отож, якщо  скоротити споживання в пікові години, перерозподіливши його на нічний період, то  це не лише допоможете стабілізувати систему енергоспоживання, а і заощадите власні кошти.

Тож жителів громади та підприємців  просять обмежити та мінімізувати споживання електроенергії, особливо у години найбільшого навантаження. Вимкнути зайве світло в кімнаті квартири чи у під’їзді будинку, приготувати вечерю завчасно, не вмикаючи зайвий раз електродуховку чи електрочайник, тимчасово вимкнути електроводонагрівач, економити в піковий період на вуличній ілюмінації чи тимчасово вимкненій вивісці торгового закладу.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up