Масштабне дійство – фестиваль «Княжий» уперше стартує цього літа у нашому місті. І хоч відбуватися він буде на заміській локації – у парку Заріччя майже одразу за підвісним мостом через Лугу, проте його ідея і наповнення міцно прив’язані до історії древнього Володимира. Фестиваль на два дні, 19 та 20 серпня, стане місцем, де оживає історія, приїжджі лицарі вітаються із володимирськими князями, зі сцени звучать мелодії давньоукраїнських інструментів, а вродливі дівчата у народних строях дефілюють по імпровізованому подіумі. А для гостей, які забажають більше дізнатися про Володимир, проводитимуться безплатні екскурсії, на яких вони зможуть відвідати найцікавіші пам’ятки і дізнатися усі таємниці історії княжого міста.

На відміну від багатьох рок-фестів, «Княжий» позиціонує себе як здоровий і безпечний сімейний фестиваль. По-перше, він буде повністю безалкогольним: не тільки продавати, а й проносити алкоголь на його територію суворо заборонено. За цим стежитиме охорона, яка також робитиме все, аби відвідувачі почувалися комфортно і безпечно. По-друге, символічна вартість входу – 20 гривень на два дні – сприяє тому, аби захід відвідували великими сім’ями, і це не дуже «вдаряло» по гаманці.

- реклама -

До речі, квитки на фестиваль не продаватимуться. На його територію пропускатимуть за наявності спеціального браслета, який треба придбати на вході. Одягнувши  на руку, ви не ризикуєте загубити його, а відтак, можете приходити на «Княжий» і йти з нього упродовж двох днів стільки разів, скільки вам заманеться. Матеріал, з якого виготовлено браслет, дозволяє спокійно у ньому митися, спати і займатися своїми справами, але якщо спробуєте його зняти, то вдруге не одягнете.

Які локації працюватимуть на фестивалі «Княжий», хто з відомих людей відвідає його і чому це варто зробити і вам – читайте далі.

 ЛІТЕРАТУРНА  СЦЕНА:  перформанс, сучасна поезія і автор культових романів

Фестиваль «Княжий» стане першим масштабним дійством на Володимирщині, у рамках якого відбудуться літературні зустрічі, презентації і читання. Літсцена збере відомих в Україні (а подекуди – і за її межами) молодих авторів поетичних і прозових текстів. А ще – продемонструє жанри видовищних мистецтв, досі не знайомі володимирським глядачам.

Суботню програму на цій локації відкриє незвичайний поетично-музичний перформенс під назвою «Бігуни», цебто «Полюси», з Києва. Тут молоді поети-«двотисячники» читатимуть свої тексти під супровід мелодій прадавніх українських інструментів. Так, звучатиме поезія Яніни Дияк, Антона Полуніна, Ярослава Ґадзінського та Богдана-Олега Горобчука, яку супроводжуватимуть награвання на варгані, музичному луці, бубні і тилинці. До слова, кожен із літераторів-учасників цієї формації є добре знаним у середовищі творчої молоді як лауреат і/або співорганізатор поетичних конкурсів та фестивалів. Крім цього, Яніна відома як авторка рок-опери «МІФ», Антон – не лише поет, а й музикант – «засвітився» на сліпих випробовуваннях у сьомому сезоні талант-шоу «Голос країни», а Богдан-Олег поряд з Андруховичем і Жаданом увійшов до списку «ТОП-50 сучасних україномовних поетів» за версією журналу «ШО».

Коробчук

«Хедлайнером» суботньої Літсцени стане Павло Коробчук – переможець численних поетичних слемів, автор десяти книг, найсвіжіша з яких, збірка поезій «Хвоя», вийшла цього року у «Видавництві Старого Лева» і отримала престижну літературну премію імені Бориса Нечереди. Павло почастує вас віршами про війну, любов і мудрість і залюбки відповість на ваші запитання.

У неділю на Літературній сцені виступить наша землячка, уродженка Володимира, яка нині мешкає у Києві, Іванна Ворошилюк. Про цю дівчину-скрипальку з поетичною душею наша газета не раз розповідала. А на «Княжому» ви матимете нагоду послухати її самобутні і яскраві вірші.

Глибокою метафоричною поезією потішить також Ольга Ляснюк – «випускниця» літстудії «Лесин Кадуб», волинська письменниця і журналістка й голова спілки письменників Волині.

Дереш

Головним «літературним» гостем фестивалю стане відомий український письменник, автор культових романів «Культ», «Архе», «Трохи пітьми», «Голова Якова» та інших Любко Дереш. Цієї осені він презентуватиме свій новий роман «Спустошення», тож відвідувачі фесту матимуть унікальну нагоду почути уривки зі свіжої книги.

МУЗИЧНА СЦЕНА: все буде етно, все буде рок!

– Ми ставили за мету показати людям музику зі справді українським корінням і ту, яку на жаль не завжди можна почути на телебаченні чи радіо, – каже куратор музичної сцени Дмитро Кошляцький. – Коли почали шукати гурти, які хотіли б почути на «Княжому», зважали на те, щоб у їхній музиці хоч якось проглядалась ниточка фолку чи етніки. Насправді в Україні дуже багато таких гуртів, проте не всі вони їздять по українських фестивалях. Тому, можливо, ми – перший фестиваль, який збере їх разом.

У лайн-апі (музичній програмі) буде поєднання фолку, електроніки і драйвовогоетно-року, слов’янські наспіви на сучасний манер, а ще гості зможуть почути живе звучання таких інструментів, як колісна ліра і харді-гарді, волинок, дуд, сопілок, діджеріду та багато іншого.

Загалом на сцену фестивалю «Княжий» вийде 10 гуртів з різних міст України та з Білорусі.

«Роялькіт» –  це фолк-рок гурт, який знає усе про «житіє гуцульське», адже саме так називається їхній студійний альбом. У піснях цього колективу поєднуються гуцульський і галицький діалекти, народні наспіви,звучання традиційних «рокових» інструментів, а також народних духових і мандоліни. Результат цих музичних експериментів виглядає яскраво і смачно – як добрий банош від порядної ґаздині.

«GG Гуляйгород» – етно-електронний проект, який поєднує у своїй творчості традиційну манеру багатоголосного співу та народні інструментальні награвання із сучасною електронною музикою, зокрема й у DJ-версії. Його назва «GG» утілює колективний образ великих пращурів українців (Great Grandmothers (fathers), які скрізь століття донесли нащадкам традиційну музичну культуру в первинному вигляді. Тому пісні цього гурту – це синтез унікального українського етнічного мелосу і найсучасніших музичних тенденцій.

«Irdorath»

«Irdorath» – це фентезі-рок гурт, який примандрує до нас аж із Білорусі. Його учасники, вбрані у фентезійні костюми, виконують середньовічну музику на рідкісних інструментах –дудельзаку, раушпфайфі, діджериду, давулі, бузукі та інших. Кожен їхній виступ – це казкове шоу зі спецефектами і театральними дійствами. Шалена, енергійна музика відтворює атмосферу дикого Середньовіччя – того, яке знаємо тільки з легенд.

«JoryjKłoc»

«Joryj Kłoc» – яскравий етно-гурт зі Львова, назва якого походить із таємної мови давньоукраїнських лірників і кобзарів. Сучасною мовою її можна витлумачити як «поважний, шанований чоловік» або ж «Велике Цабе». Стиль гурту визначають по-різному – «турбо-фолк», «козацький брейк-біт», а самі музиканти називають його «український обрядовий хіп-хоп дайбоже-етно-чорт». Прикметною відмінністю колективу є послідовне використання української латинки, а головний «ідеолог» та менеджер Юрко Зелений відомий діяльністю зі створення українських відповідників до слів іншомовного походження.

“Карна”

«Карна» – цей гурт давно належить до когорти «легенд» української важкої музики. Колектив, який грає у стилі «гуцул-метал», створений 20 років тому. За цей час змінював склад, переформатовувався і навіть припинив існування на чотири роки. У 2014 році оголошено про відновлення гурту. Відтоді «Карна» встигла записати кілька яскравих синглів і знову взятися до активної участі у фестивальному житті країни. Тож якщо бажаєте почути «легенд» – не пропустіть їхній виступ, яким завершуватиметься програма  у суботу.

 «Цвях» – неординарний гурт із Нововолинська, який відкриє музичну сцену у неділю. Створений кілька років тому художником і вокалістом Сергієм Лонюком, він поєднує у своїй творчості рок і ска-панк, у потужне звучання духових інструментів додає пісням соковитості і життєрадісності. Натхнення для мелодій і текстів хлопці черпають в українському фольклорі, про що промовисто свідчать назви пісень – «Купала», «Сива давнина», «Горпина», «Україна Шамбала».

 «Воанергес» – або ж «Сини грому» – саме так із грецької перекладається назва цього фольк-рокетноф’южн гурту.  Надихаючись українською етнікою, музиканти у творчих пошуках рухаються до коріння і витоків традиційної музики,по крихтах збирають автентичне звучання обрядових пісень часів Київської Русі і намагаються реставрувати звучання зниклого фольклору княжої доби. Учасники гурту грають як на сучасних рок-інструментах – гітарі, бас-гітарі, так і на різноманітних народних ударних і духових, колісній лірі та бас-кобзі.

Чумацький шлях

«Чумацький шлях» – яскравий етно-гурт, завсідник українських рок-фестивалів, який легко може «завести» публіку. Їхня музика має цікаве звучання завдяки вплетеним у традиційну «рокову» мелодику акордеона, сопілки і кобзи. Не раз «Чумацький шлях» представляв Україну на масштабних міжнародних дійствах, зокрема на фестивалі “NocKultury” у Польщі та фольклорному фестивалі у Тайвані.

Фіолет

«Фіолет» – цей гурт «народився» у Луцьку і щирими ліричними піснями впевнено проторував собі дорогу до музичних вершин.  Торік  хлопці «засвітилися» у шоу «Х-фактор», а 2017 став для них роком змін – окрім фронтмена Сергія «Колоса» Мартинюка у гурті змінилися всі музиканти. Тож на фестивалі «Княжий» маєте нагоду почути й оцінити улюблений гурт у новому складі.

Тартак

«Тартак» – іще один легендарний гурт родом з Волині вибухово завершить програму «Княжого». Представник «старої школи» українського музичного простору Сашко Положинський і його колеги так само яскраво, як і двадцять років тому, «запалюють» великі стадіони і масштабні фестивалі. Звісно, цей гурт далеко не вперше виступає у Володимирі, але радимо не прогавити нагоду знову «відірватися» під улюблені хіти і почути нові пісні «Тартака».

ГУТІРКИ: розмови про культуру, політику і сексуальність українців

Не музикою єдиною буде особливим фестиваль «Княжий». Важливим елементом програми стануть зустрічі з відомими і цікавими людьми. «Гутірки – це свого роду інтелектуальна частина фестивалю, можливість для цікавої бесіди та дискусії, – пояснює їхня організаторка Олена Кандиба. –  І хоча «Княжий» цього року відбувається вперше, нам вдалося запросити доволі відомих, цікавих та різнопланових людей.

Ігор Гузь: відверта розмова зі «своїм» нардепом.  Зустріч із народним депутатом відбудеться на гутірках у суботу. І хоча Ігор Гузь завжди був відкритим до спілкування і часто зустрічається з мешканцями округу у неформальній обстановці, на фестивалі обіцяє говорити не про локальні проблеми, а про те,як нам побудувати іншу Україну.

Соломія Бобровська: як воно – бути наймолодшою віце-губернаторкою. Вона працювала у команді Міхаїла Саакашвілі, у 26 років стала віце-губернаторкою Одещини, а після відставки губернатора виконувала його обов’язки. А в студентські роки дівчина встигла побувати на стажуванні у парламенті і отримати там спеціальну нагороду. Про активну участь у суспільному житті і про молодь, яка здатна змінити країну, вона розкаже на гутірці.

Ірина Ігнатенко: інтимне життя українців очима етнографа. Відома етнографиня, авторка бестселерів «Жіноче тіло в традиційній культурі українців» і «Чоловіче тіло у традиційній культурі українців» розповість про тілесність і сексуальне життя наших предків. Пікантні подробиці, шокуючі факти і наукові відповіді на запитання, про які не пишуть підручники, – усе це прозвучить на гутірці з Іриною Ігнатенко.

Остап Дроздов: романи «№1» і «№2». Журналіст телеканалу ZIK, письменник і майстер гострих розмов відкриє гутірки у неділю. Він розповість, які історії, події і думки ховаються за суперлаконічними назвами його романів «№1» та «№2», чому перший із них назвали «романом-вибухом» і як йому вдається поєднувати журналістику і літературу.

Василь Шкляр: автор «Залишенця» презентує нову книгу. Улюблений письменник українських патріотів-націоналістів, автор резонансного роману «Чорний ворон» не просто стане учасником недільної гутірки – він ще й привезе з собою свіжу книгу. Роман про УПА «Троща» розповідає про перемогу людини над обставинами, і написаний заради того, щоб показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

Володимир Парасюк: про революцію, війну і блокаду. Політик, який народився на Майдані – і в прямому сенсі, у селі Майдан на Жовквівщині, і в переносному, як учасник Революції Гідності, чия промова на Майдані Незалежності переломила хід революційних подій. Все, про що ви хотіли запитати нього, можете озвучити в неділю на гутірці.

Сашко Положинський: українська музика і її «довгожителі». Гурт «Тартак», фронтменом якого є Положинський, уже давно вписаний у список «легенд» української музики, а сам Сашко, як ніхто інший, знає, як працює музична спільнота нашої країни. Про роль «волиняк» у вітчизняному шоу-бізнесі, про творчість і принципову позицію можете поспілкуватися із ним на фінальній недільній гутірці.

ЯРМАРОК ВУЛИЧНОЇ ЇЖІ: органічні сири, авторський хліб і страви просто з вогню

Гості фестивалю не будуть на ньому голодними, обіцяє організатор ярмарку вуличної їжі Валентина Романюк. Вони зможуть почастуватися першими і другими гарячими стравами, випити кави і поласувати десертами. Свої смачні вироби на ярмарку представлять більше десятка локальних виробників і місцевих підприємців.

Апетитні печені курочки  можна буде скуштувати у торговому наметі генерального спонсору фестивалю – ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика». Підприємець Олена Карабась із зарічанського кафе «Вояж» обіцяє потішити ароматним шашликом, зготованим за фірмовим рецептом. Володимир-Волинський хлібозавод продаватиме паляниці і різноманітну солодку випічку, якої в їхньому асортименті є чимало. Міцним еспресо, збадьорливим американо, лате й капучино з різними смаками та іншими видами кави забезпечить «Кава Avenue».

Гарячі ковбаски, м’ясні бургери та готуватимуть на грилі у «вогняному» фуд-траку від ТМ «Дмитрук. Гриль». Також  тут можна буде пригоститися ексклюзивним морозивом – чорним пломбіром. У вагончику на колесах можна буде покуштувати інші страви: на кожен фестиваль кухарі від Дмитрука складають окреме меню.

Активно до участі у ярмарку вуличної їжі долучаться  і волинські пекарі. Зокрема, «Теремно Хліб», де виробляють тепер не лише хлібобулочну, а й кондитерську продукцію – тістечка і мафіни. Тут можна придбати заварні хліби з журавлиною, кмином або соняшниковим насінням, фінські хлібці, булочки з фруктовими та ягідними начинками, круасани, кекси та іншу смакоту.

«Іванхліб», де випікають продукцію за  – авторськими рецептами, представить лляний,житній, пшеничний, картопляний хліб, випічку на черені, іваничівський варіант італійських хлібних паличок грісіні – «іваніні», солодкі пундики та багато інших  хлібних цікавинок.

Гості фестивалю матимуть нагоду придбати органічні сири від ТОВ

«Старий Порицьк». Класичний чеддер, ніжна качотта, пікантний фірмовий «Старопорицький», відмінна бринза, сулгуні чи «Швейцарія» з легким горіховим присмаком – асортимент потішить кожного сирного гурмана. А ще на «Княжий» завітають господарі гостинної садиби «У Кудриля» з Дольська, які частуватимуть смачними домашніми стравами.

ЯРМАРОК МАЙСТРІВ: модний хенд-мейд, давні ремесла і середньовічні пазли

– Із фестивалю “Княжий” ви підете не лише з безліччю вражень, а й матимете можливість взяти з собою на згадку  різноманітну сувенірну продукцію, – обіцяє куратор ярмарку ремесел Тетяна Дьоміна. – Зокрема,  придбати унікальні шкіряні аксесуари, оригінальний глиняний посуд, поспостерігати за дужими ковалями, які вправно перетворюватимуть залізо на витвір мистецтва. Дівчаткам тішитимуть око столи з прикрасами та м’якими іграшками ручної роботи, а хлопчиків явно зацікавлять 3D конструктори середньовічної зброї.

У відвідувачів буде непросте завдання – не розгубитися і роздивитися усе. Адже до участі в ярмарку зголосилося більше 40 майстрів! Свою творчість представлять знані володимирські майстри – писанкаріЛеся та Ігор Мартинюки й Оксана Білик, майстриня затишних в’язаних іграшок Юлія Терновецька.Обереги, віночки, сережки й намиста, виплетені із соломи, продаватиме Валентина Якимович. У довгокосої майстрині із Луцька Жанни Миляшкевич можна буде придбати яскраво розписану кераміку. Креативні й оригінальні тарілочки і горнятка представить гончар Сергій Столярук.

Майстрині з усієї Волині продаватимуть авторські ляльки-тільди, «панчішні» і ляльки з текстилю, різноманітні віночки, прикраси для волосся у техніці «казанши», розписані імбирні пряники та елементи декору у стилі декупаж.

Окрім звичного на хенд-мейд ярмарках краму, тут можна буде придбати речі, які бережуть відголоски княжої доби. Павло Макаров продаватиме дерев’яний посуд, створений за давньоукраїнською технологією, Віктор Іщук – автентичні народні музичні інструменти, Михайло Мажара і Валерій Ленартович – традиційні українські гончарні вироби.

На відвідувачів чекатимуть і справді ексклюзивні речі від майстрів, які досі не бували у нашому місті, – «козацькі» шкіряні аксесуари від Степана Цимбалюка та дерев’яні 3D конструктори у формі середньовічних фортець, веж і зброї від «MAVKA».

ТЕАТРАЛІЗАЦІЯ: князі і княгині ходитимуть поміж людей

На два дні актори театру аматорів «Різнобарв’я» перевтіляться у середньовічних вельмож, аби відтворити на фестивалі дух княжої доби, розповідає координатор театральних дійств Любов Саць. Вбрані у тематичні костюми, вони спілкуватимуться з відвідувачами, прогулюватимуться на локаціях і фотографуватимуться зі всіма охочими. А князь і княгиня зустрічатимуть фестивальних гостей уже при брамі.

Крім цього, актори представлять виставу-містерію «Свіччине весілля». А впродовж дня залучатимуть  відвідувачів «Княжого» до веселих народних забав – настільної гри «Млинок» і боїв на колоді.

ІСТОРІЯ ОЖИВАЄ ТУТ: бойові коні, лицарі, готи і «Свіччине весілля»

– Оскільки «Княжий» – це фестиваль, де оживає історія, то і його програма буде насичена різноманітними цікавинками, які розповідають про життя і побут людей, котрі мешкали на  цих землях у княжу добу, – розповідає куратор «історичного» напрямку Катерина Музичук. – Так, на ці два дні частина території фестивалю перетвориться на ристалище, де відбуватимуться лицарські турніри, бугурти (масові бої «лава на лаву»), виступи кінного театру.

Також можна буде побачити театралізовану інсценізацію балади «Лицар і його бойовий кінь». А наймасштабнішим видовище стане історична реконструкція бою за сценарієм оборони міста.

На фестивалі працюватимуть різні історичні локації – майстерня бою для дітей, стрільбища з лука, Містечко княжої дружини. Тут можна буде спробувати власні сили у давніх бойових мистецтвах, ознайомитися, як жили давні воїни,  подивитися на приготування середньовічних страв. А також – завітати у Містечко готів, які приїдуть із Польщі і продемонструють воїнську звитягу і повсякденний побут цього племені. Крім цього, 19 серпня відвідувачі фестивалю зможуть почути чимало легенд і оповідок про древній Володимир, які розповідатиме спеціальна гостя – Ірина Ковальчук.

– До речі, у суботу  заходи з цього напрямку відбуватимуться і після завершення концерту на головній сцені, – підкреслює Катерина. –  Біля ватри відбудуться показові виступи воїнів і заворожуюче красива театральна вистава «Свіччине весілля»зі свічками. Також  до нічної програми долучиться і театр вогню, який у неділю завершить фестиваль вражаючи видовищним  шоу «Вогняна сторожа».

Крім того, посиденьки біля ватри зі співами і грою на гітарах та інших інструментах триватимуть цілу ніч. Долучайтеся до них і відчуйте романтику княжої ночі!

ДИТЯЧЕ МІСТЕЧКО:  якщо самі хочете княжу фортецю збудувати

“Княжий» справді  можна назвати сімейним фестивалем, адже, по-перше, він безалкогольний, а, по-друге, у ньому працюватиме дитяче містечко, де цікаві заняття і веселі розваги доступні для малюків різного віку.

Працюватиме ця локація у суботу і неділю з 13.00 до 18.00,  впродовж цього часу на ній можна буде у дитячий теніс та піонербол, випробувати свої сили у мотузковому лабіринті, пограти у логічні ігри і досхочу нагойдатися і помалювати. Також із відкриття містечка стартує конкурс дитячого малюнка  “Тато князь, князівна мама, княжа ми сім’я”, підсумки якого підіб’ють у неділю, і найкращий юний художник або художниця отримає приз.

На суботу заплановане іще одне цікаве дійство – спорудження і декор княжих фортець із картону. Їх будуватимуть діти разом із батьками за підтримки НГО «CreativeStudio» та Скандинавського центру культури і дизайну.

А в неділю відбудеться майстер-клас із малювання пальчиковими фарбами і наймиліше подія фестивалю – перегони маленьких повзунів. «Тож якщо вашому малюку 7-9 місяців, і він уже  на повній швидкості гасає по дому, чекаємо на вас у неділю, 20 серпня, о 16:00. Найшвидший повзун отримає подарунок!», – закликають організатори.

КНЯЖА МОДА: конкурс костюмів і етно-дефіле

Фестивальні дійства матимуть і модну складову. У програмі заплановано аж два таких заходи, покликаних пробудити інтерес до автентичного, народного, стилізованого під Середньовіччя одягу – конкурс на краще тематичне вбрання, яке відображає моду княжої доби, й етно-дефіле.

До конкурсу запрошують усіх охочих, від малюків до дорослих. Переможців теж обиратимуть у різних вікових категоріях. До учасників є кілька вимог: потрібно зареєструватися або попередньо, в Інтернеті, або безпосередньо перед початком конкурсу на фестивалі; вміти представити свій костюм, розповісти про те, який історичний період і вбрання представників якої верстви населення він відображає; саме вбрання повинно бути цілісним і складатися із більш ніж одного «історичного» елемента (тобто вбрати просто полотняну сорочку або прикрасу на голову – не достатньо). Переможці отримають гарні призи від спонсорів «Княжого».

Модне дефіле у етно-стилі проведуть засновниці «CreativeStudio» Анастасія Азанова та Олена Омелюх. А на імпровізований подіум босоніж вийдуть чарівні володимирянки, які зголосилися прийти на кастинг і спробувати себе у ролі моделей. Колекції одягу для показу надали дизайнери із нашого міста і не тільки.

– Спочатку у нас із Оленою була ідея провести дефіле в історичному вбранні княжої доби, – розповідає Настя. –  Потім шукали варіанти  рішень, як показати зміну моди від стародавніх строїв до сучасності. Зрештою, нам це, можна сказати, вдалося. Допоміг  відділ технологічної  освіти педколеджу, який має у своєму доробку кілька колекцій вбрання, де чітко видно переплетення давньої історії з сучасною модою – “Ярославна”, “Світила”, “Народна лялька”, “Лісова пісня”.

Місцева майстриня фелтингу (мистецтво валяння шерсті) Світлана Літвінчук поставилася до ідеї етно-дефіле з надзвичайною відповідальністю. Спеціально до фестивалю вона готує колекцію валяного одягу та аксесуарів. Це буде колоритно, бо саме в цих образах розкрита чарівна українська жіночність.  Відомий у Володимирі та далеко поза його межами бренд “Вишиванки княжого граду” покаже на фестивалі, як можна поєднувати рідні нашим душам квіткові мотиви вишиванок із мистецтвом вишивки стрічками. Майстриня із золотими руками Юлія Слюсарук представить на показі кілька сучасних моделей одягу з елементами, виконаними у техніці плетіння гачком – цей вид оздоблення теж досить давній і веде своє коріння іще з княжих часів.

Родзинкою показу стане колекція гостей зі Львова – Модного дому “НАЧО”. Його засновниці, дизайнерки Мар’яна Назарчук і Юлія Чопак привезуть стильне сучасне вбрання з вишивками та елементами етнічного крою. Серед їхніх моделей – і стильне повсякденне вбрання, яке чудово поєднується з джинсами і кедами, і розкішні вишиті вечірні сукні, які доречно вбрати на будь-яку «червону доріжку». «Одяг від «НАЧО» хочеться носити, бо, вбравши його, ще більше пишаєшся своїм українським корінням – сильним та яскравим!»

Підготувала Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

десять + 15 =