Новини

Фільм про Володимир-Волинський – в програмі двох міжнародних кінофестивалів.

Архів
3 переглядів

З 26 по 30 вересня у Рівному вдруге відбудеться міжнародний кінофестиваль «Місто мрії». Програма складатиметься з міжнародного та національного конкурсу, останній передбачає змагання повного метру, короткометражок та номінацію «Рівне. Волинь».
Сценарій кількахвилинного фільму «Начитали» (або «Дитина з полички») написала й екранізувала журналістка депутат міської ради Світлана Федонюк.

Міні-грант на кіновиробництво надав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», локації – всеукраїнська мережа книгарень «Є», в головних ролях спробували творчі сили звичайні містяни – випускниця педучилища Аліна Жук, підприємець Андрій Недбало та фотограф Ольга Аракчеєва. Знімальна група теж складалась з місцевих жителів – оператор Володимир Назарук, костюмер – підприємець, депутат райради Ганна Фурман. А от музику подарували рівнянин Юрій Журавель, лідер гурту «От вінта» та львівський діджей Кай Каславіньєрі.

Як розповіла Світлана Федонюк, у Рівному вона бути не зможе, бо складатиме екзамени в університеті театру, кіно і телебачення, де здобуває ступінь магістра. А от на ХІІ міжнародний фестиваль «Кінокімерія» таки поїде. Цього року він відбудеться у Херсоні 15-16 вересня. «Кінокімерія» є хрещеною кіноматір’ю володимир-волинської режисерки, адже свого часу вона отримала тут гран-прі за короткометражку «Ранок з Тіффані», далі – бронзову медаль Всесвітнього конкурсу кінолюбителів UNICA у Болгарії. Також представляла Україну на 75-й UNICA в Австрії фільмом «Чудо Господнє».

«Ностальгую за тими часами, коли була наївною кіноаматоркою, коли заради власного шляху у мистецтво зняла погони митника, позбулась матеріалістів в оточенні. Тепер, отримавши диплом організатора кінотелевиробництва із відзнакою, чітко розумію: творчість без грошей можлива лише в «рожевих окулярах». Доброякісний аудіовізуальний продукт вимагає великих інтелектуальних зусиль та фінансових затрат. Вдячна, що дирекція «Кінокімерії» оплатить мені дорогу й побут», – ділиться думками Світлана Федонюк. В

она також обіцяє до свята Святого Миколая розмістити свій фільм у вільному Інтернет-доступі. «Це подарунок рідному Володимиру, де завжди так гарно мріється! Добрий, теплий кіноспогад про літо у зимову холоднечу», – каже режисерка і запрошує волинян на «Місто мрії» у Рівне. Цей обласний центр, завдяки зусиллям тамтешнього сценариста Віктора Булиги та міської влади, вже претендує на виробничий майданчик нового українського кіно. Кіно, про яке нині так мріють сценаристи, актори, режисери, оператори, продюсери, а найбільше – глядачі.

Валерій УМРИХІН.
Фото: Ольга АРАКЧЕЄВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up