Завершилось будівництво нового полігону твердих побутових відходів потужністю 20487 кубічних мертрів у рік, робота якого забезпечить санітарно-епідеміологічну безпеку населення та дозволить ліквідувати несанкціоновані звалища у місті. Вартість проекту 11,735 мільйона гривень, з яких 10,502 мільйона – кошти державного бюджету
У загальну вартість робіт з будівництва ввійшли витрати на виготовлення ПКД, експертиза, самі роботи, авторський та технічний нагляд. Потужність нового полігону із площею складування твердих побутових відходів 13 тисяч квадратних метрів (загальна – 21 тисяча 560) з висотою завантаження 7 метрів дозволить використовувати його упродовж десяти років, а при належному сортуванні ТПВ – 1 і більше.
Потреба розширення полігону в княжому місті постала давно, адже перша черга сміттєзвалища була закрита у 2012 році, спливає термін експлуатації і другої. Завдяки народному депутату Ігорю Гузю у 2017-му році питання будівництва сміттєзвалища порушили у Верховній Раді на зустрічі із екс-міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком, під час якої вдалось заручитись розумінням збоку міністерства.
У 2018-му році за результатами розкриття тендерних пропозицій ТОВ “Комфорт –ЕКО” розпочало будівельні роботи. “Був виритий котлован, а пізніше укладена плівка, що виконує функцію ізолятора та не пропускає шкідливі токсини у ґрунт, прокладені труби, якими виводиться фільтрат, встановлена вага, проведене освітлення. За результатами будівництва зекономили більше 200 тисяч гривень”, – зазначивив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.
З досвідом сортування сміття представники міської ради знайомились у Луцьку, де відходи ділять на сухі і вологі, окремо збирають мокру органічну фракцію (скошену траву, дрібні гілки та харчові відходи), вторинну сировину (пластик, макулатуру, метал, комбіновану упаковку).
«Однак для того, аби система вибіркового збору сміття приносила очікувані результати, необхідна також і активна участь кожного мешканця, що викидає відходи”, – наголосив Ярослав Матвійчук. У бюджеті міста на 2020-й рік закладені кошти на реконструкцію майданчиків для сміття, закупівлю євроконтейнерів та нового сміттєвоза, а також на підготовку проекту поліпшення санітарної схеми очистки міста.