На головну Новини Фрагмент мацеви із єврейського кладовища

Фрагмент мацеви із єврейського кладовища

100

Завідуючий туристично-краєзнавчим відділом Центру позашкільної освіти Олександр Лещук, здається, має особливий нюх. Ще у грудні ми писали, як він несподівано натрапив на розшукуваного у місті «Солодкого гномика» – різдвяної інсталяції від ВПУ, викраденої хуліганами з-попід костелу. А нещодавно, проходячи повз редакцію «Слова правди», понад стежкою у напрямку парку він знайшов великий камінь, котрий виявився фрагментом мацеви – надгробку із колишнього єврейського кладовища.

Хто його туди викинув чи підкинув, невідомо. Як і лишається нез’ясованим, яким чином кілька літ тому поблизу Зимного опинилася ціла купа мацев.

- реклама -

Олександр на багажнику свого велосипеда доправив цей камінь під огель, що якраз неподалік, у парку. Каже, що керувався простим мотивом: «Я чуже занесу, куди належить, то, може, і моє хтось колись так само поверне мені». А вже біля огеля і побачив мацеву представник єврейської громади міста Володимир Музиченко.

– Поки що заніс її усередину, – розповідає. – Таких шматків у мене доволі багато, їх зберігаю разом у окремому місці. За посередництвом газети хочу щиро подякувати Олександру Лещуку за його небайдужість, ще зв’яжусь із ним особисто. По-людськи він вчинив, доправивши цю річ сюди, адже вона доволі важка.

Принагідно Володимир Музиченко повідомив, що уже на фініші нове видання його книги «Володимир єврейський. Історія і трагедія єврейської громади м. Володимира-Волинського». Воно вийде з доповненнями, виправленнями, з великою кількістю, частково кольорових, ілюстрацій, у гарній якості, на хорошому папері, у твердій обкладинці.

Вихід книжки планувався ще у другій половині минулого року, та процес із різних причин затягнувся. Володимир Анатолійович бачить у цьому позитив, бо було більше часу на вдосконалення книжки. «Як і де вона буде розповсюджуватись, про це поки що не думав. Але в усі бібліотеки подарую обов’язково, у музей, заповідник, у редакцію «Слова правди» тощо. Словом, подбаю, щоб вона була доступною для всіх, кому це, можливо, знадобиться і буде цікаво», – пообіцяв Володимир Анатолійович.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 − 12 =