Новини

Французькі погляди на «Епікур. Свіжий кур»

Архів
22 переглядів

На ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» днями побували експерти французького Технічного інституту з птахівництва Франсуа Кадюдаль і Жонатан Еркюль. На підприємстві, яке першим в Україні довело, що почало вирощувати курятину без антибіотиків, європейські фахівці ознайомились із особливостями виробництва та технологічним процесом.  А після закінчення екскурсії потужностями птахофабрики залюбки поділились своїми враженнями від побаченого та розповіли про європейський досвід з вирощування птиці під час брифінгу, у якому взяли участь представники ЗМІ та керівництво птахофабрики.

На запитання генерального директора Аліни Сич щодо вражень від птахофабрики та відмінностей у технології вирощування птиці у Франції Франсуа Кадюдаль відповів, що приємно вражений  сучасними пташниками підприємства, де вирощують курей, та автоматизованою системою догляду за ними.  Щодо відмінностей та особливостей, то у першу чергу експертів здивувало те, що в українському птахівництві більш поширене вирощення саме курей, у  той час коли у Франції ця галузь більш диференційована у видах. Для прикладу, на невеликих фермах, окрім курей, вирощують і іншу птицю – гусей, качок, індиків тощо. Утримують їх у максимально природних умовах, адже вигулюють на свіжому повітрі та годують натуркормами.

І якщо в Україні нова торгова марка «Епікур» лише починає впроваджувати тренд органічної курятини без антибіотиків та гормонів росту, то в Європі це вже необхідна умова, закріплена законодавством.

«Діє програма Євросоюзу, котра забороняє використання антибіотиків на усіх етапах вирощування птиці, тому ці норми необхідно виконувати всім без винятку. Але  є у нас окремі фермери, котрі самі ставлять перед собою своєрідний виклик – виростити здорове курча, не використовуючи жодної шкідливої хімії.  Причому на упаковці не обов’язково вказують, що ця продукція є органічною, оскільки споживачі мають настільки високу довіру, що навіть і не сумніваються в її якості», – зазначив пан Франсуа.

Технічний інститут з птахівництва (ІТАVІ), котрий представляють експерти, – це поважна європейська установа з прикладних наукових досліджень та розвитку в галузі птахівництва, кролівництва, водоплавних птахів та рибальства. Його місія – надавати науковий, технічний та економічний супровід у розвитку галузі. А також поліпшувати навички, які б дозволили розвивати виробництво. Заснований інститут ще у 1968 році, нині його роботу регулює Міністерство сільського господарства Франції.

Починаючи із осені 2017 року, в Україні   працює французька експертна місія з питань тваринництва,чиє завдання – визначити   стан справ у галузі, а також надати рекомендації щодо державної політики та її розвитку в Україні. Здійснюється місія на запрошення Міністерства сільського господарства та продовольства Франції, спільно із Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Зі слів Франсуа Кадюдаля, експерти звернули увагу на Україну ще й  тому, що у нас галузь птахівництва останнім часом структурувалась швидкими темпами і зайняла вагоме місце на європейському рівні. «Нам було цікаво побачити і визначити,  в яких саме сферах буде корисним  співробітництво із українськими виробниками», – додав він. На думку експерта, європейський ринок птиці вже є усталеним, тож боротьбу за свого споживача зараз вестимуть бразильські та українські виробники.

Щодо нової продукції Володимир-Волинської птахофабрики, котра тепер випускається під ТМ «Епікур» зі слоганом «Свіжий кур», то її підприємство відправляти на експорт не поспішає, а відтак працюють лише із внутрішнім ринком, тому що наразі економічно  це вигідніше.

Як зазначила генеральний директор Аліна Сич, тренд вирощування курятини без антибіотиків перейняли саме у Європі, де часто бувають на спеціалізованих конференціях. Близько двох років птахофабрика проводила експеримент з вирощування органічної птиці, аби віднайти оптимальну систему годування та ветеринарного догляду. Наразі 50 відсотків продукції, яка випускається на підприємстві, – це курятина без антибіотиків, котра реалізовується в охолодженому вигляді у фірмовій упаковці. Така продукція дорожча від звичайної на 25 відсотків і орієнтована на людей, котрі дбають про своє здоров’я.

«Здоровий спосіб життя – це одна із цінностей нашої компанії. Адже вважаємо, що наша місія – виробляти корисний продукт і робити людей щасливими», – зазначила Аліна Сич.

Очільниця Володимир-Волинської птахофабрики також поділилась планами розвитку підприємства на найближчі  роки. Так, незабаром розпочнеться реалізація спільного проекту із голландськими партнерами, який полягає у будівництві нового забійного цеху.  Це у перспективі більш ніж удвічі збільшить переробні потужності птахофабрики – з шести тисяч голів на годину до 13-ти з половиною тисяч, що дозволить також удвічі збільшити і посадку птиці.

Окрім птахофабрики у Володимирі-Волинському, представники делегації побували на миронівській птахофабриці, а також планують відвідати «Пан Курчак» у Нововолинську, «Інделіку» на Київщині, де вирощують індиків та два підприємства, котрі виробляють курячі яйця. Експерт інституту  Жонатан Еркюль, котрий на відміну від свого колеги  вперше перебуває в Україні, відмітив тутешню гостинність, привабливу архітектуру міст та мальовничу природу. Шкодує лише, що надто мало часу мають для екскурсій, аби все роздивитись детально, хоча в Києві таку прогулянку здійснили.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up