Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

«Фруктова» пастель на майстер-класі у Літній школі мистецтв

Архів
32 переглядів

Мистецтво пастелі, магія кольорів і секрети змішування барв – усе це і не тільки відкрив перед слухачами Літньої школи мистецтв Богдан Губаль. Викладач Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, майстер художнього текстилю і відомий далеко за межами Львівщини митець розповів про свою творчість і показав, як намалювати картину пастеллю.

Богдан Губаль родом із Львівщини, після закінчення художнього училища й університету, в якому вивчав дизайн інтер’єру, поїхав у Казань. Там захопився створенням гобеленів, працював на Татарському творчо-виробничому комбінаті і викладав у тамтешньому художньому училищі. Через шість років повернувся в Україну і прийняв запрошення викладати в Прикарпатському університеті, де працює і досі.

– Гобелен – це улюблений вид мистецтва, – каже митець, – але також залюбки працюю і в інших техніках. Зокрема, дуже люблю акварель, вона допомагає розслабитися після довгої роботи за ткацьким верстатом. Віднедавна захопився пастеллю. Ця техніка відкриває нові можливості. Часто у пастелі знаходжу підказки щодо вдалого поєднання кольорів, які потім застосовую при створенні гобеленів.

Богдан Губаль розповів, чомуна кольоровому папері працювати пастеллю цікавіше, ніж на білому, як робити чіткі і розмиті лінії, які кольори підсилюють одне одногоі гармонують між собою. Отримавши творчі інструкції, учасники майстер-класу взялися малювати фруктовий, абрикосово-черешневий натюрморт. І хоч в усіх був однаковий «реквізит», та кожен інтерпретував його по-своєму. Результатом стали кількадесят цікавих пастельних малюнків, які пан Богдан допоміг «закріпити» лаком для волосся і порадив оправити у рамочку і повісити на стіні. Адже знайомство із пастеллю в усіх вдалося!

А заняття Літньої школи мистецтв продовжаться наступної суботи, однак змінять локацію, повідомила організаторка цього освітнього проекту Ірина Надюкова. Із педколеджу майстер-класи перемістяться у приміщення гімназії імені Олександра Цинкаловського, де всі охочі уже в суботу зможуть ознайомитися із незвичайною технікою черпаного паперу. Майстер-клас проведе луцька мисткиня Ярослава Галькун.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Теги: Ірина Надюкова, Богдан Губаль, Віталіна Макарик, Літня школа мистецтв, майстер-клас, пастель
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up