На головну Новини Галинівські прихожани узаконення храму в ПЦУ два дні вимагали

Галинівські прихожани узаконення храму в ПЦУ два дні вимагали

51

Майже три десятки прихожан церковної громади Сергія Радонежського із села Галинівка два дні провели у коридорі обласної державної адміністрації, щоб домогтися остаточного оформлення рішення про перехід парафії до Православної церкви України. Разом із настоятелем Сергієм Місаном вони приїхали до голови ОДА запитати, чому досі не виконано його ж розпорядження, яким затверджено перехід громади з-під юрисдикції УПЦ МП та доручено реєстратору внести відповідні зміни у документи.

У перший день їхнього приїзду, 3 лютого, на місці не виявилось ні голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, ні реєстратора, який мав би здійснити процедуру внесення змін до електронної системи Міністерства юстиції та видати громаді відповідний документ. Натомість, до людей вийшли спочатку заступник голови ОДА Анатолій Костик, згодом керівник апарату Юрій Судаков та начальниця управління культури, з питань релігій та національностей ОДА Ольга Чубара.

- реклама -

Оскільки ніхто із посадовців не міг дати гарантії, що відповідні реєстраційні дії будуть проведені негайно після повернення з відрядження реєстратора, серед гурту завирували емоції. «Ми – матері хлопців, які служили в АТО, на зборах ми прийняли рішення про те, що не хочемо на нашій землі церкви окупанта, але досі не можемо нічого добитись!», – лунало із загалу. Люди обурювались, що здавалось би проста процедура перереєстрації громади забрала у них уже…7 місяців. У той час вони не мали права увійти до місцевого храму, тож молились просто на вулиці.

Коментар для газети надав адвокат Микола Сорокопуд, якого громада попросила представляти її інтереси у відносинах із органами влади. Він розповів, що рішення на зборах громади було прийняте ще влітку, оформлені відповідні документи. Але ОДА їх постійно повертала на доопрацювання, виправлення тощо. Люди терпляче чекали, і врешті 14 січня цього року за №3 було видане розпорядження голови облдержадміністрації  про зміну конфесійного підпорядкування церковної громад Сергія Радонежського у селі Галинівка. Залишався маленький останній крок – внесення відповідних змін у системі реєстрації. Минуло більше двох тижнів, але цього зроблено не було. І можливо, люди й надалі б чекали, коли дійде черга до статуту їхньої парафії, але настрої збурила інсайдерська інформація, буцімто, залишити громаду у юрисдикції московського патріархату клопотав один із високопоставлених церковнослужителів, прибувши аж із самої столиці. Тож не дивно, що парафіяни організувались і приїхали особисто до ОДА, щоб остаточно підтвердити свої наміри про перехід до української церкви та переконатись, що всі юридичні процедури з цього приводу завершено.

Втім, того дня жителі Галинівки результату не отримали, о 18.00 вони покинули приміщення обласної адміністрації, щоб наступного дня повернутись знову. Їхні старання виявились  недаремними – 5 лютого реєстратор таки вніс зміни, відтак релігійна громада Преподобного Сергія Радонежського офіційно тепер перебуває у лоні Православної церкви України.

Юлія ПАШКОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

11 + 6 =