На головну Господарюємо Гамбурзькі кури дім стережуть

Гамбурзькі кури дім стережуть

329
Фото ellensittichclub.com

Гуси врятували Рим, а кури стережуть мій дім.

– жартує жінка, у якої зрідка купую птицю на ринку.

А пані Оксана, котра приїздить торгувати у Володимир із Озютич Локачинського району, ось таке розповіла про своїх чубаточок:

- реклама -

– Уже кілька років облюбувала курей гамбурської породи, вони дуже сторожкі та полохливі, чимось нагадують цесарок. Як на подвір’я зайде хтось чужий, відразу здіймають такий галас, що у вухах дзвенить. Ця птиця добре літає й без проблем долає двометровий паркан, отож, аби не нашкодила на сусідськім городі, крила підрізаю. Голосисті кури ростуть не вельми великі, їхня тушка важить трохи більше кілограма – це м’ясна порода, не кістлява.

А ось білочубі «голландки» зовсім на кури не схожі, хіба ззовні, й дуже відрізняються від голосистих гамбурських: ходять лише по доріжках, город не псують, спокійні, а коли заходжу в курник, завжди дивлюся під ноги, аби на них не наступити, бо не втікають. На головах мають гарні «шапки». Аби їх не вискубли їхні родичі, бо і таке трапляється, «голландок» тримаємо окремо від інших курей. І хоч ця порода у нас недавно (парочку купили минулого літа в односельця), та ростуть швидко і вже у живій вазі мають до трьох кілограмів.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × пять =