Тут новини з’являються швидше, аніж у будь-якому з місцевих ЗМІ, а аудиторія налічує десятки тисяч підписників. Спільнота «Твій Володимир» (він же «Твій ВВ») на просторах соцмереж з’явилася лише чотири з половиною місяці тому, та вже встигла напрацювати собі реноме оперативного, різностороннього, цікавого й респектабельного джерела інформації. Ведуть спільноту шестеро адміністраторів. Ми зустрілися з трьома із них – Володимиром Омелянюком, Андрієм Садовським та Віталієм Літвінчуком, аби дізнатися,за якими принципами працює «Твій ВВ», де бере інформацію та який контент ніколи не з’явиться на цій сторінці.

Такого проекту, як «Твій ВВ», у Володимирі не було, нема і не буде, кажуть його засновники. Більшість із них має досвід ведення пабліка зі схожою спрямованістю, який закрили декілька місяців тому.  «Твій ВВ – це активні люди з різних проектів, яких об’єднала спільна ідея, – розповідає Володимир Омелянюк. – Не всі, до речі, фізично перебувають у місті: так відомий володимирчанам фотограф Іван Дуда уже живе й працює у Києві, але він незамінний у монтажі й обробці відео чи фото». Кожен з адміністраторів у «звичайному» житті має якусь свою справу, роботу, а паблік – більше для душі, яка прагне зробити щось корисне для міста і містян.

- реклама -

«Твій Володимир» позиціонує себе як інформаційна спільнота. Тут знайдете найсвіжіші новини, анонси заходів і трансляції безпосередньо з місця їх проведення, фотоконтент із красивими і незвичайними краєвидами міста. Адміністратори спільноти знімають відеоролики  соціальних експериментів, долучаються до організації різних подій або самі їх ініціюють, створюють авторське відео і проводять розіграші. Орієнтуються на ексклюзивний та корисний контент, цікавий підписникам.

– Якщо хтось із нас має доступ до якихось цікавих локацій, то обов’язково користуємося можливістю розповісти про них. От і зараз, поки ми розмовляємо, монтується відео з міських підземель, про які знають далеко не усі містяни і куди немає вільного доступу. Так їх зможуть побачити усі наші підписники, – розповідає Андрій Садовський.

На сторінці «Твого ВВ» в інстаграмі є ще одна класна штука – компактний онлайн-довідничок про місто, де для туристів та й для самих містян зібрана найпотрібніша інформація: перелік цікавих туристичних об’єктів з адресами, розклад маршруток, можливості для дозвілля тощо. «Тепер коли знайомі запитують, що у Володимирі можна побачити, одразу скеровую їх туди, щоб обрали, що їм цікаво, а тоді вже плануємо прогулянку, – ділиться Віталій Літвінчук. –  Щоб створити такий інформаційний куточок, не треба великих коштів, лише  трохи часу та бажання. Звісно, зробили це не за один день, бо треба було поїздити пофотографувати,  але абсолютно своїми силами, без залучення міського бюджету чи спонсорів»

Найоперативніші новини – це те, чим «Твій Володимир» відрізняється від традиційних та інтернет-ЗМІ: гарячі відео та фото з місця подій з’являються тут за кілька хвилин, а інколи й транслюються наживо.

«Наші «журналісти» – це наші підписники, адже велика частка інформації надходить саме від них», – каже Володимир Омелянюк. – «Утім, публікуємо далеко не все. І максимально перевіряємо інформацію на фейковість».

Чого ніколи не опублікує паблік? «Сцен насильства», – впевнено кажуть хлопці. Додають, що якщо підписники надсилають їм кадри, які фіксують грубе порушення закону, то вони одразу повідомляють про це поліцію. Коли йдеться про «адмінку», поліція сама найчастіше контактує, бере інформацію. «Висвітлювати якісь явища, навіть негативні – це одне, але потурати їм не можна», – зауважують адміністратори.

Дуже цікавим напрямком творчої роботи спільноти є зйомки соціальних роликів. Адміністратори на вулицях міста проводили експерименти: чи повернуть перехожі «випадково» загублений гаманець, чи допоможуть людині, якій стало зле. Реакцію містян знімали на відео. Кажуть, були приємно вражені: зазвичай володимирчани не лишалися байдужими, повертали згубу, надавали першу допомогу. Таких проектів хлопці запланували багато. Втім, їх, як і чимало інших творчих планів, поставив на паузу карантин.

«Авторських задумів маємо чимало, – каже Віталій Літвінчук, – і щодо роликів, і щодо заходів. Багато ідей наш колега, засновник «Драйв 2» Віталій Гінда запланував на літо. Яскраві івенти, такі як автоквест і Mind Games, організовує і залучає до них спільноту “Твого ВВ» ще один наш адміністратор Діма Омелянюк. Із ними в нас запас планів практично невичерпний. Усі хочемо втілити, але мусимо відштовхуватися від того, як і коли зніматимуть карантинні обмеження. Та дещо обіцяємо показати вже незабаром».

Щодня у скриньку приватних повідомлень спільноти падають десятки, а то й сотні повідомлень. Не всі вони інформаційні. Часто підписники поспішають поділитися своїми емоціями від контенту, і не лише позитивними. «Ми пишемо про те, що відбувається у місті. І коли йдеться  про не дуже приємні речі, завжди серед підписників знайдеться той, хто це, власне, й зробив. І тоді починається… От недавно наш ранок почався з голосового повідомлення, в якому нас звинуватили буквально в усіх гріхах», – сміються хлопці. Траплялися і погрози. Але хороших відгуків таки більше.

Публікації у пабліку часто збурють дискусії у суспільстві, а це корисно для того, аби суспільство змінювалося у кращу сторону. Треба віддати належне: попри усталене уявлення, що народ любить «чорнуху», багато переглядів набирають не лише скандальні, а й позитивні пости та новини. «Стараємося писати з гумором, – каже Андрій. – Як от запрошення на контрактну службу в армії почали з веселого: «Набридло сидіти на карантині? Приходь служити!».

–   Насамперед ми закликаємо нашу аудиторію думати про те, що робиш, – кажуть хлопці. – І всім, хто має якісь класні ініціативи, робить щось хороше для міста, щиро раді й готові допомагати, розповідати про них. Тому «Твій Володимир» охоче публікує оголошення інформаційного характеру – про вистави й виставки, заходи культурно-мистецького центру, концерти та інші події.

Чим ближче до місцевих виборів, тим більше майбутні кандидати задумуються про те, як боротися за симпатії володимирчан. А впливова спільнота з великою аудиторією могла б у цьому допомогти. Чи не зверталися до хлопців із такими пропозиціями, запитую насамкінець. «Твій ВВ» – спільнота принципово аполітична. Ми готові підтримувати справді класні ініціативи, яки приносять користь місту, але вплутуватися у політику навіть місцевого масштабу не хочемо і не плануємо, бо не бачимо себе у ній», – кажуть адміністратори.

Зрештою, у них і без того вдосталь ідей, як зробити Володимир містом, в якому цікаво жити, містом, у якому кожен відчуваю свою причетність до подій, які в ньому відбуваються, вкоріненість у його будні і свята. Містом, про яке кожен з теплом казатиме «мій». «Мій Володимир».

Віталіна МАКАРИК.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

двадцять − пять =