Новини

«Гарячі точки» передвеликодньої сесії

Архів
6 переглядів

 

Попри сподівання легкої і конструктивної роботи, сесія міської ради, яка відбулася у передвеликодній тиждень, ознаменувалася бурхливими суперечками, в ході яких депутати подекуди не добирали слів. З-поміж більш ніж трьох десятків питань, які стосувалися міського бюджету, роботи комунальних підприємств міста, дозволів на розроблення землевпорядної та містобудівної документації та іншого, найбільше дискусій спровокували саме бюджетні. Ми трохи детальніше розповімо вам про «гарячі точки» сесії.

УЖК і правове поле

Чимало зауважень стосувалося роботи управляючої житлової компанії, яка прийшла на зміну ЖЕКу. Зокрема, депутат від «Самопомочі» Ярослав Жук кілька разів підкреслив, що наразі її діяльність відбувається, так би мовити, не зовсім у правовому полі, адже обирати управляючу компанію мають співвласники багатоквартирного будинку  на загальних зборах, що повинні підтверджувати відповідні протоколи, а вони далеко не завжди наявні. І закликав колег розробити положення для врегулювання того, як має бути організоване управляння багатоквартирним будинком в перехідний період. Втім, депутати до його пропозиції не дослухалися, хоча й міський голова підкреслив, що вона слушна і на часі.

Відтак, ряд депутатів у питанні, яке передбачало внесення ряду змін до бюджету міста, заперечили проти того, аби виділити кошти на придбання комплектів для ремонту та заміни внутрішньо будинкових інженерних мереж, засумнівавшись у тому що таке рішення буде у правовому полі. Начальник відділу ЖКГ та будівництва Віктор Фіщук зауважив, що механізм проплати прописаний у проекті Програми підтримки ОСББ, а кошти на купівлю цих елементів виділяють щороку, враховуючи ступінь зношування мереж. Зрештою, за виділення цих коштів проголосували, але до роботи управляючої житлової компанії лишилося чимало питань.

Благоустрій парку чи заасфальтовані вулиці?

Ця дилема постала перед депутатами ще на попередній сесії, коли їм пропонували виділити три мільйони гривень на благоустрій доріжок у парку «Слов’янський», але міські обранці вирішили спрямувати ці кошти на капітальних ремонт доріг.

На цій сесії проект рішення передбачав фінансування робіт у парку на суму в півмільйона. «Бо треба його потрохи робити, приводити до ладу», – пояснював міський голова Петро Саганюк. Натомість депутат-«нашкраєвець» Максим Климюк закликав «правильно розставляти пріоритети»: мовляв, є вулиці, де люди після дощу пройти не можуть, а ми тут зібралися у парку красу наводити. Зрештою колеги його підтримали і вирішили, знову ж таки, ці кошти скерувати на капремонт тих вулиць, на які є готова проектно-кошторисна документація.

Інші питання, що стосувалися поліпшення вигляду загальноміських просторів, теж викликали спротив у деяких депутатів. «А що, в нас в місті всі проблеми закінчилися, що ми беремося площу переробляти?» – емоційно зреагував на проект рішення про розробку концепції реконструкції площі Героїв депутат Руслан Мороз. Ярослав Жук, автор проекту, зауважив, що йдеться не про початок робіт, а про розробку концепції та стратегіями з визначенням етапів їх проведення. Адже під міською площею пролягає багато важливих інженерних комунікацій, до того ж, тут є і чи то підвали, чи то підземні ходи – словом, частина нашої історії, які у свій час «совєти» просто закатали в асфальт. Тому потрібно все вивчити, по можливості – частину комунікацій вивести з-за меж площі, і провести реконструкцію, яка вже давно на часі, грамотно і далекоглядно.

Що ж до того, яким має бути вигляд оновленої площі, варіанти пропонуватимуть на розгляд громадськості. Подумають згодом з громадою і над тим, чи не повернути площі історичну назву. А технічними моментами займатимуться фахівці. Зрештою, депутати за це рішення проголосували.

 Чи закінчать парковку біля собору Різдва Христового?

До цього питання у зв’язку з візитом до міста предстоятеля Православної церкви України Епіфанія, який очікується 9-10 травня, повернувся у депутатському запиті депутат-«укропівець» Сергій Радкевич. Просив дати доручення заступникам міського голови Ярославу Матвійчуку та Олегу Свідерському провести переговори з парафіяльною радою собору Різдва Христового та єпископом ПЦУ отцем Матфеєм, аби дійти згоди – або передати ділянку під парковку у комунальну власність, або силами церкви облаштувати її.

Олег Свідерський зауважив, що такий запит не має сенсу, бо вже й так не раз ходили туди, зустрічалися і з представниками ради, і з настоятелями, та релігійна громада категорично відмовляється передавати землю, а самотужки теж не може стоянку завершити. Петро Саганюк висловив припущення, що доведеться, либонь, звернутися до владик Епіфанія та Симеона, аби якось вплинули у цьому питання на єпископа Матфея.

 Запити, які не виконуються

Перед початком розгляду порядку денного депутати виголосили з півдесятка запитів, але більшість із них колеги не підтримали.

Та навіть і ті, за які депутати голосують, зрештою не виконуються, обурювався депутат від «Самопомочі» Олег Венгер, якого підтримали й колеги по фракції. Тоді навіщо час тратити, якщо все одно результату – нуль, на руки автори запитів отримують «відписки».

Так само безрезультатним виявилося на цій сесії і внесення правок, які пропонували, зокрема, «самопомічівці» – більшість колег за них не проголосувало. Цим обурився, зокрема, Олег Тимосевич й емоційно звернувся до фракції «БПП» зі звинуваченням, що вони блокують прийняття важливих рішень. Втім, згодом емоцій вгамувалися, а депутати змогли налаштуватися на конструктивно роботу.

Тим часом депутат Василь Сусік мав претензії до керівників управлінь та відділів міськвиконкому, які в робочий час не відповідають на дзвінки: «Він отримує надбавку за інтенсивність, за ненормований робочий день, а коли телефонує депутат – просто ігнорує. Я ж не на каву його запросити хочу, в мене, очевидно, запитання є!».

Та важливі бюджетні зміни

Серед важливих бюджетних статей витрат, за які проголосували депутати, – 850 тисяч гривень на ремонт спортзалу у гімназії, мільйон гривень для спіфінансування придбання помешкання для дитячого будинку сімейного типу родини Бучковських (оскільки той, в якому нині проживає ДБСТ, затісний для такої великої сім’ї і знаходиться в аварійному стані), 273 тисячі гривень на поточний ремонт трибун та аварійної ділянки огорожі стадіону, мільйон 110 тисяч – на капітальний ремонт їдальні ЗОШ №5 імені Анатолія Кореневського.

У 924 тисячі обійдеться підсилення несучих конструкцій будинку на вул.Князя Василька, 2, який пішов тріщинами. Також депутати виділили кошти на придбання малька риби для зарибнення міських водойм і закрили чимало поточних витрат.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up