На головну Новини Газовий коефіцієнт і далі нараховуватимуть. Платити чи ні?

Газовий коефіцієнт і далі нараховуватимуть. Платити чи ні?

269

Читачі газети цікавляться правомірністю нарахувань так званого коефіцієнту «приведення до стандартних умов» у платіжках за газ, який стали додавати з листопада (за жовтень) 2018 року. Вже 23 листопада 2018 року НКРЕКП видає постанову № 1488 «Щодо заборони ПАТ «ВОЛИНЬГАЗ» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами», однак «Волиньгаз» її не виконує. Чому?

Прес-служба ПАТ «Волиньгаз» надала розгорнуту відповідь про це, суть якої зводиться до того, що на їх думку, НКРЕКП прийняла вищезгадану постанову  «з порушенням регламенту, з порушенням Закону та в дискримінаційний спосіб… не вносячи змін до своїх же нормативних актів, обов’язкових до виконання». Отож «Волиньгаз» залишає за собою право подальшого нарахування зазначеного коефіцієнту.

- реклама -

«Керуючись вимогами чинних нормативно-правових актів та враховуючи порушення у прийнятті постанови №1488 від 23.11.2018 року, ПАТ «Волиньгаз» не має змоги виконати вимогу НКРЕКП щодо здійснення перерахунок об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єктах побутових споживачів за жовтень 2018 року…

Додатково  повідомляємо , що ПАТ «Волиньгаз» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг  про визнання протиправною та нечинною Постанову НКРЕКП № 1488 від 23.11.2018 року «Щодо заборони ПАТ «Волиньгаз»  приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва (суддя Літвінова А.В.) від 13.12.2018 року порушено провадження у справі №640/20866/18 за вищевказаним позовом, призначено  розгляд справи на 31.01.2019 року, відкладено на 11.02.2019 року», – ідеться у відповіді на інформаційний запит редакції.

Нагадаємо, що для приведення об’єму газу до стандартних умов застосовуються помісячні коефіцієнти коригування побутових лічильників. На коефіцієнт впливає: регіон постачання, місяць постачання, місце розташування побутового лічильника в помешканні споживача.

Дискусія між газовиками, населенням та юристами продовжується. Наприклад, заступник начальника департаменту енергоефективності НАК “Нафтогаз України” Олексій Хабатюк у своєму фейсбуку радить людям не платити різницю між вартістю газу, спожитого за лічильником, та сумою донарахування від облгаз-збутів, а звертатись зі скаргами до НКРЕКП та до самого облгаз-збута.

Тим часом, на офіційному сайті Антимонопольного комітету України 31 січня 2019 року розміщена інформація про те, що, у зв’язку з численними зверненнями від побутових споживачів природного газу та з метою недопущення ущемлення їх інтересів, АМКУ проводить дослідження щодо можливого порушення законодавства про захист економічної конкуренції Операторами ГРМ при приведенні об’ємів природного газу до стандартних умов. «За результатами проведеного дослідження, у разі виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, органами Комітету будуть вжиті заходи, передбачені законодавством».

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 × два =