Новини

Газовики щоп’ятниці запрошують до діалогу своїх споживачів

Архів
7 переглядів

Майже у кожного з нас у квартирі чи будинку є газ. І майже у кожного нині виникає безліч не просто запитань, а й претензій щодо його постачання, ціни, якості та ще багато чого. Як правило, крайніми при цьому виходять працівники газового підприємства. У центрі обслуговування клієнтів міського управління газового господарства, де постійно людно, щодня вислуховують такі зауваження, нарікання.

Але представники цієї галузі хочуть, щоб почули і їх. Тому віднедавна тут запровадили цікаву форму для такого взаємозв’язку і пошуку взаєморозуміння – щоп’ятниці пообіді у центр обслуговування клієнтів на вул. Сагайдачного, 85 запрошують споживачів міста і району на відкриті професійні діалоги. Минулого тижня таку розмову вів із немалою, зацікавленою, а почасти й обуреною аудиторією начальник Володимир-Волинського відділення АТ «Волиньгаз» Олег Бомазюк. Її основною темою стали дві платіжки, за якими віднедавна треба розраховуватися за газ.

Навіщо ці нововведення, чому не можна платити, як раніше? Це і вимога часу, і європейська практика, і, врешті, виконання прийнятого ще 2015 року Закону України «Про ринок природного газу» – доставку газу остаточно відділено від його продажу. Бо хай і повільно, але до ринку газу ми невдовзі прийдемо. Він дасть право обирати собі того чи іншого постачальника, а всім відомо, що конкурентні умови завжди працюють на користь споживача. «Вам не треба буде шукати цих постачальників, вони самі вас знайдуть», – зазначив Олег Бомазюк. До січня 2020 року вартість доставки газу була включена в його ціну і зазначалась в одному рахунку. А цієї зими споживачі сплатять за доставку газу на 30 – 35 відсотків менше, ніж минулого року. Це відбувається за рахунок того, що тепер за це сплачують впродовж усього року.

   Але ж ми самі купували труби, прокладали їх, а тепер за них ще маємо платити? Це плата не за трубу, а фактично за рух газу по ній. От, скажімо, наводить приклад начальник газового управління, на своєму городі ви викопали рів, але він не стане водоймою, якщо не встановити насоси, не закачати туди воду. Так і з газопостачанням, його інфраструктура повинна завжди перебувати в робочому стані і підтримувати тиск, який має бути достатнім для того, щоб усі споживачі могли користуватись газом у будь-який час. Підтримання тиску в системі пов’язане з постійними витратами: технологічний газ, ремонти, заміна газового обладнання.

Не проживаю у своєму помешканні два роки, газом не користуюся, а за його доставку треба платити? Так, ви поїхали на заробітки чи у відряження, але, повернувшись, хочете зайти у свій дім і увімкнути котел чи плитку, запалити колонку. Олег Бомазюк посилається на власні аналогії, переконуючи, що така абонентська плата за постачання газу мусить бути: мешкаю у Луцьку у багатоповерховому будинку, ліфтом, вивезенням сміття, кабельним телебаченням постійно не користуюся, але, приїхавши додому, хочу, щоб у помешканні було чисто і зручно, щоб усе працювало. А постійна підтримка роботи системи газопостачання вимагає постійних витрат на це. Платити не доведеться лише у тому випадку, якщо зовсім відмовитися від газопостачання, але при цьому доведеться заплатити за його відключення, а як передумаєте, то і за включення.

   Чим керуються, визначаючи суму сплати за доставку газу за лютий, якщо цей місяць ще не закінчився і його використання може бути меншим? За основу при такому розрахунку береться так званий газовий рік, який починається 1 жовтня і закінчується 30 вересня. За цей період кількість спожитих кубів газу множиться на тариф на доставку і ділиться на 12 місяців.

З 1 січня плата на розподіл газу для АТ «Волиньгаз» становить 1,092 гривні за кубічний метр у місяць.

Споживачі, які використовують газ для приготування їжі і спалюють до 200 кубометрів його на рік, сплачуватимуть не більше 20 гривень на місяць. Це дешевше, ніж за фіксовану лінію телефону, за кабельне телебачення, мобільний зв’язок. Якщо ж обсяг доставленого блакитного палива, визначений за результатами газового року, виявиться меншим від спожитого, у липні за підсумками півріччя цей показник відкорегують до фактично використаного. Попередні розрахунки спожитого газу беруться за основу для прогнозування і замовлення потужностей на теперішній період. Для нових споживачів, які користувалися газом менше дев’яти місяців, обсяг замовленої потужності визначається згідно з профілем споживання, визначеним у Кодексі газорозподільних систем.

   Як і коли необхідно платити, чому цих рахунків немає у системі електронних платежів? Оплата доставки має здійснюватися в поточному місяці до 20 числа. Тобто, в січні – за січень, в лютому – за лютий. Вона здійснюється на підставі рахунку, який надсилається газорозподільною компанією. Рахунок вже є в Особистому кабінеті на сайті 104.ua. Його можна оплатити онлайн або будь-яким зручним способом.

Зміни в порядок оплати було внесено тільки 24 грудня 2019 року, а споживачі отримали рахунки в другій половині січня. Враховуючи це, вони мають можливість сплатити доставку газу в січні та лютому до 20 лютого включно.

Такі основні питання порушували споживачі під час минулого діалогу з начальником Володимир-Волинського управління газового господарства АТ «Волиньгаз» Олегом Бомазюком. Принагідно цікавилися і якістю газу, бо багато хто вважає, що вона нижча, ніж була раніше, але «Волиньгаз» лише доставляє газ із сховищ і впливу на його склад мати не може.

Якщо вас цікавлять інші питання газопостачання, приходьте з ними на наступну зустріч з газовиками у п’ятницю о 15.00 на вул. Сагайдачного, 85.

Наш кор.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up