Новини

Героя пам’ятають не лише Чернівці, а й Володимир

Архів
7 переглядів

На фасаді третьої міської школи незабаром з’явиться меморіальна дошка на честь ще одного її колишнього учня, який віддав своє життя за свободу України під час АТО.

На школі вже так вшановано пам’ять її випускників, бійця Добровольчого українського корпусу Дмитра Колєснікова й майора Віктора Хмелецького. Про загибель Ігоря Балабоскіна розповіла його дружина, котра кілька місяців тому приїздила до Володимира-Волинського із Чернівців, де проживає.

Ігор Балабоскін переїхав до нашого міста у дитинстві, чотирирічним, разом із матір’ю та двома сестрами із Литви після смерті батька. Тут служив її брат, котрий став для хлопця прикладом кадрового офіцера, що вплинуло і на вибір професії хлопчини. Закінчивши восьмий клас третьої міської школи, Ігор вступив до Львівського вищого військового училища імені Героїв Крут. Продовжив навчання у Києві, згодом закінчив Харківське вище танкове командне училище. Служив у Львові, Яворові. У 90-х роках, коли в армії відбувалися масштабні скорочення, демобілізувався і зайнявся підприємництвом. Після одруження проживав на Буковині.

Про повернення до війська замислювався від початку анексії Криму. У серпні 2015 року добровольцем мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив заступником командира батареї по роботі з особовим складом 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.  Друзі кажуть, Ігор Балабоскін був порядною людиною, спортсменом, грамотним офіцером, вболівав за долю молодих недосвідчених бійців. Він дивував побратимів гарними віршами, які міг писати з будь-якого приводу. Добрий і турботливий, за словами дружини Оксани, він постійно зворушливо дбав про неї і малого сина. Навіть із фронту надіслав їй  гроші, аби купила собі нові чобітки. На запитання, що передати через волонтерів, говорив про дошки і труби для спорудження бліндажів. Для себе нічого не просив, так ні разу й не взув надісланих дружиною нових берців.

Молодший лейтенант Ігор Балабоскін помер у Станиці Луганській при виконанні службового обов’язку на сороковому році життя внаслідок зупинки серця. У  нього залишилася дружина і двоє синів. На вулицях Чернівців з’явилися білборди з фотографією героя і словами: «Чернівці пам’ятають тебе, Ігоре!» . В історичному музеї нашої НВК № 3-ліцей є стенд, присвячений герою-лейтенанту, а днями міськвиконком надав дозвіл на встановлення  меморіальної дошки.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up