Юрій Бурцан – талановитий гітарист, якого зовсім недавно відкрили для себе володимир-волинці. «Засвітившись» на відбірковому турі шоу «Битва талантів», юнак успішно пройшов до фіналу, створив музичний дует із Сергієм Лященком, який грає на дудуку, і встиг виступити на арт-вечорі від «KavaAvenue» та благодійному ярмарку «Свято для життя». І мало хто знає, що мистецтво гри на гітарі хлопець опановував самостійно, адже фах у нього – зовсім не музичний.
– Я працюю тренером з боксу у дитячій спортивній школі, – розповідає Юра. – Та й освіта у мене відповідна, «фізкультурна». Закінчив Східноєвропейський університет у Луцьку. Якраз у студентські роки і «підхопив» захоплення гітарою. Мій сусід по гуртожитській кімнаті непогано грав. Показав основні ноти й акорди мені. І з тих пір я, за великим рахунком, з гітарою й не розлучався. Звісно, за тих десять років трохи відточив свою майстерність.
Грати на гітарі можна у різний спосіб. Юра обрав для себе техніку «фінгерстайл». Під час такої гри задіяні усі пальці правої руки, музикант одночасно виконує і мелодію, і акомпанемент. А Юрі ще й вдається імітувати перкусію, відбиваючи по корпусу гітари ритм.
– У музиці люблю блюзовий напрям з елементами рок-н-ролу, – каже музикант. – Коли тільки починав опановувати гітару, то співав, акомпонуючи собі. А тепер віддаю перевагу інструментальним композиціям. Переважно виконую відомі мелодії, але маю й кілька авторських. Зі своєю композицією я й пройшов відбір до «Битви талантів».
Нині хлопець – один із фаворитів конкурсу, фінал якого має відбутися уже цієї суботи. У півфінальному змаганні здивував журі тим, що зіграв мелодію “Guitarboogie” з допомогою… столової ложки! «Гітаристи часто використовують таке пристосування як слайд, – пояснює Юра. – Його одягають на палець тієї руки, що лежить на гітарних ладах. Слайд під час гри ковзає по струнах, не відриваючись від них, але й не притискаючи до ладів. От я в якості слайда використав столову ложку».
Хлопець каже, ця ідея прийшла до нього спонтанно. Мізкував над тим, чим урізноманітнити номер, жартом сказав: «Ну не ложкою ж грати!», а тоді подумав – а зрештою, чому б і ні? Оригінальне рішення принесло від суддів високі бали і перепустку у фінал. Чим дивуватиме у фінальному змаганні, не зізнається, але обіцяє – буде нова «фішка». І хоч Юра сумнівається у перемозі, адже має сильних суперників, виступити планує достойно.


Нещодавно музичне захоплення Юрія Бурцана вийшло на новий рівень: разом із Сергієм Лященком, який віртуозно опанував вірменський духовий інструмент дудук, вони створили інструментальний дует “TheBreathe” (в перекладі з англійської – «подих»). Хоча познайомила їх не музика, а інше спільне захоплення – спорт. Сергія також займається боксом, ходить на тренування у ДСШ. А якось він запропонував Юрі спробувати зіграти кілька композицій разом. Спробували поімпровізувати і зрозуміли, що гітара та дудук звучать дуже гармонійно. З того часу спільні репетиції стали частішими, а хлопців почали запрошувати виступати на різних міських заходах.

- реклама -


– Наш дебют відбувся на арт-вечорі, який на «Казковий вечір знижок» влаштував заклад «KavaAvenue». Підготували невеличку концертну програму – зо два десятки популярних хітів. Після цього нас почали запрошувати виступати на подіях, які організовує культурно-мистецький центр, – розповідає Юра.
Хлопець каже, що залюбки грає на різних заходах. Адже йому приємно ділитися улюбленою музикою і цікаво спостерігати, як люди сприймають його манеру гри. Юра може зіграти і популярну музику, і класику року. Але найприємніше дарувати людям той неповторний блюз, який звучить у його душі.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × два =