Поки одні виснажують себе голодними дієтами та пітніють у спортзалах, інші просто вчаться правильно дихати, виконують при цьому нескладні вправи та втрачають зайві кілограми із задоволенням. У Володимирі-Волинську уже два роки вчать усіх бажаючих спеціальній дихальній гімнастиці, що має назву бодіфлекс. До речі, основний елемент цієї техніки – вакуум живота, нині надзвичайно популярний серед відомих блогерів.
Незвичайна гімнастика, автором якої є американка Грір Чайлдерс, поєднує в собі спеціальне анаеробне дихання з ізометричними, а також розтягуючими позами. Вправи цієї програми спрямовані на збагачення крові киснем. Крім того, бодіфлекс ефективно допомагає зміцнити м’язи пресу. Під час занять відбувається своєрідний масаж органів черевної порожнини, що сприяє позбавленню від закрепів та інших кишкових проблем. Методика бодіфлекс прискорює обмін речовин в організмі, а ще таким способом можна підвищити і імунітет.
– З допомогою бодіфлексу дуже добре стимулюються м’язи. Але найголовніше – ми вчимось правильно дихати, адже більшість дорослих людей дихає поверхнево, лише грудною кліткою, а потрібно, наче дитина, животом. Тому на початках, коли мої учні вчаться диханню, у них бувають запаморочення – у мозок поступає більша кількість кисню, аніж звик організм. Утім згодом такі прояви зникають, а натомість покращується розумова активність, повертається ясність думок. Також кисень є чудовим жироспалювачем, – розповідає інструктор із бодіфлексу Ольга Вольська.
Через недостатню кількість кисню, що поступає до мозку, можуть бути часті головні болі, проблеми із пам’яттю та зосередженістю. Можна сказати, що доросла людина дихає тільки верхньою частиною легенів, використовуючи їх лише на 20 відсотків. Навчитись глибокому діафрагмовому диханню з першого заняття складно, каже інструктор із бодіфлексу. Розуміння зазвичай приходить із третього-четвертого заняття. Вправи виконуються одночасно із вакуумом, під час якого потрібно повністю випустити повітря із легень, затримати дихання та сильно втягнути живіт усередину.
Просунуті «бодіфлексери» затримують дихання на 12 і більше секунд, а в середньому дихання потрібно затримати на 8 секунд. Коли ми затримуємо дихання, в тілі накопичується вуглекислий газ і через це розширюються артерії, а клітини набагато краще засвоюють кисень. Саме цей додатковий кисень і спалює жир. Під час виконання вправи організм ніби направляє кисень в те місце, де є напруження і саме там спалює жир.
41-річна Ольга Вольська – мама трьох синів: старшому уже 20 років, середньому 14 і наймолодшому 9. Утім про її вік можна здогадатись лише зазирнувши у паспорт. Із бодіфлексом Ольга познайомилась 13 років тому, коли ще жила у рідному Любешові. Після народження дитини хотіла повернути свої колишні форми, тож вирішила зайнятись тоді ще мало кому відомою дихальною технікою, тим паче, що в містечку працювала професійна тренерка.
– Ми займались бодіфлексом на відкритому повітрі, прямо на березі річки, де купались одразу ж після заняття. Дуже швидко я отримала гарні результати – все тіло підтягнулось, стало пружним. Та й і загальне самопочуття значно покращилось. Відтоді і зрозуміла, що це моє, – розповідає Ольга.
У Володимирі Ольга мешкає останні 10 років, а викладати бодіфлекс почала два роки тому. Окрім основних 12-ти вправ, автором яких є Грір Чайлдерс, Ольга використовує комплекс, який розробила сама. Особливу увагу тренерка приділяє м’язам обличчя, з якими рідко хто працює. Утім саме така гімнастика призупиняє вікові процеси, такі як обвисання шкіри, втрата пружності. На першому занятті об’єми усіх новачків Ольга обов’язково заміряє, аби вже за місяць порівняти результати.
– Мій комплекс вправ задіює абсолютно все тіло – від маківки голови до кінчиків пальців на ногах. Результати тих, хто постійно відвідує заняття дуже хороші – хтось худне на десять кілограмів, а хтось на чотири. Такі досягнення мотивують працювати над собою ще більше і рухатись далі. Завжди кажу своїм дівчатам, що в першу чергу ви це робите для себе та свого здоров’я, а покращення фігури – це вже як приємний бонус, – запевняє тренерка.
Заняття, які відбуваються у колишньому приміщенні вуглерозвідки тричі на тиждень, тривають годину – починають із м’язів обличчя та поступово рухаються до нижніх кінцівок. Займатись потрібно на голодний шлунок вранці або ж не раніше, ніж через три години після прийому їжі. Усі вправи виконуються спокійно, без поспіху, тому чудово підходять для тих, хто не може активно рухатись, як на аеробіці. А завершується заняття на приємній ноті – дівчата роблять одна одній розслаблюючий масаж.
Окрім групи, яку поки що відвідують дівчата та жінки від 16 до 50 років, Ольга планує організувати заняття і для панянок більш поважного віку з більш простими вправами. Загалом бодіфлекс підходить для людей будь-якого віку та статі. Утім існує невелика кількість протипоказань для таких занять. Перш за все, займатися цією гімнастикою не слід вагітним жінкам, причому, навіть на маленьких термінах. Не можна робити вправи в період відновлення після будь-якого оперативного втручання і під час загострення хронічних захворювань.
Дуже корисний бодіфлекс для людей, котрі страждають артритами, адже збільшується обсяг кисню, що доставляється до суглобів. Необхідний він також онкологічним хворим і при відновленні після спортивних травм. Згідно з даними, отриманими в ході наукових досліджень, люди, що займаються за системою бодіфлекс, легше можуть позбутись шкідливих звичок і мають меншу ймовірність захворіти на рак та серцево-судинні захворювання.
Тетяна ІЗОТОВА.