На головну Новини Голосуйте за здоров’я річки Луги! – кандидатка в депутати Світлана Федонюк

Голосуйте за здоров’я річки Луги! – кандидатка в депутати Світлана Федонюк

333

Іван Франко вустами Захара Беркута казав: «Громада – великий чоловік!». На виборах, ми, громадяни, обираємо наше колективне майбутнє на найближчі п’ять років. Голосуючи за мене, Світлану Дмитрівну Федонюк, кандидатку у Володимир-Волинську міськраду по округу №2 та Волинську облраду від політсили «Слуга народу», ви підтримуєте зміни у підходах до організації культурного дозвілля, туризму, рекреації та екологічної безпеки на Володимирщині, на Волині.

Рекреація (лат. Recreatio – відпочинок) – організація  вільного часу людей задля їх оздоровчої, культурно-пізнавальної, спортивної діяльності на спеціалізованих територіях,  поза місцем проживання. Рекреація охоплює усі види активного відпочинку – на лоні природи, турпоїздки у національних парки, музеї  тощо.

- реклама -

Ще одним із значень поняття рекреація  є «відтворювати». До прикладу, природний стан забрудненої річки, або екосистему з тваринами у ній, чи психоемоційні сили людини.

Як аспірантка на кафедрі культурології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, викладачка навчальної дисципліни «культурно-дозвіллєва діяльність», я розумію важливість здорового й змістовного відпочинку як для людей фізичної праці, так і для інтелігенції, підлітків, пенсіонерів, мам з маленькими дітками.

Так історично склалось, що основною, і улюбленою, зоною відпочинку мешканців Володимира-Волинського, Устилуга, прибережних сіл вздовж 93 кілометрів, є річка Луга. В останні десятиліття річка, що протікає територіями Локачинського, Іваничівського та Володимир-Волинського районів, заростає. Володимирчани неодноразово зверталися до місцевої влади, міського голови, але річка й далі перетворюється на заболочений потічок. Проблемою є і хаотична забудова берегів, витік  нечистот з обійсть у селах, каналізації  з приватної забудови у містах. Через це маленька, але важлива водна артерія Володимирщини і ще двох районів Волині хворіє, втрачає своє природнє здоров’я, порушується навколишня екосистема.

У разі обрання мене депутаткою, планую зайнятись цією проблемою, надати не лише частині русла, а й витокам річки Луги статус гідрологічного заказника місцевого значення. Адже нині ті місця, які колись не можна було перейти, легко переступити, джерела замулюються. Бо свого часу верхів’я Луги було осушено, перетворено на магістральний канал. У результаті надходження води впало до мінімуму. Прибережні смуги розорюються. Ширина й глибина річки зменшились. Як наслідок – весноюЛуга уже не виходить на свої заплави.

Проблемою є і стан очисних споруд, збудованих ще у 1970-тих роках. Будь-яка інженерна споруда, яка перебуває в експлуатації понад 25 років, до того ж у агресивному середовищі зворотніх стічних вод, мусить вчасно реконструюватись. Інакше –  екологічна катастрофа не лише на Володимирщині, а й на польській Грубешівщині. Україна  і Польща уклали міжурядову угоду про охорону поверхневих вод. До річки Луги, притоки  прикордонного Західного Бугу, – особлива увага.

Нам усім, містянам і селянам, українцям і полякам, слід почути біль річки Луги, полікувати її, очистити її «кров».

На Волині 132 річки, серед яких багато маленьких. Кожна річка, якщо її не «заражати» байдужістю, нечистотами й хімікатами, дарує людині активний, здоровий відпочинок. Зокрема, у Володимирі-Волинському, з дозволу екологів, можна облаштувати зони відпочинку  лежаками та парасольками, поставити невеличкі  кафе легкої (переносної) конструкції, створити рятувальну станцію та станцію човнів. А найголовніше – організувати систематичне прибирання території, громадський екологічний патруль. Довірте мені та моїм однодумцям  цю справу! На чолі з Миколою Юнаком ми оздоровимо нашу улюблену Лугу!

Світлана ФЕДОНЮК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 + 8 =