Знайомство з волинськими громадами продовжив нещодавно призначений голова Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький. Минулої середи він провів зустрічі з мешканцями Устилуга і Володимира. Формат заходів був переважно дискусійним, із запитаннями та відповідями. Очільник області прагнув дізнатися про проблеми, які турбують людей, а також вислухати їхні пропозиції щодо покращення ситуації в регіоні.
Більшість проблем, озвучених мешканцями громад, були схожими: забезпечення дровами та житлом, допомога родинам військових і ветеранам, ремонт та облаштування доріг, соціальні виплати, відновлення комунальних закладів, бронювання працівників тощо.
В Устилузі серед іншого підняли питання модернізації однойменного пункту пропуску. Засновник «П’ятидні» Валерій Діброва акцентував увагу на проблемах тіньового бізнесу в аграрному секторі: «Ми платимо понад 11 мільйонів гривень податків, але є підприємства, які працюють за готівку». Начальник ОВА запропонував винести це питання на обговорення під час засідання «Діалогу з бізнесом».
Катерина Свищ, очільниця ГО «Об’єднання дружин і матерів учасників АТО», звернулася з проханням щодо підтримки родин загиблих і ветеранів війни. Іван Рудницький запевнив, що в області надалі вдосконалюватимуть програми підтримки сімей військових. Міський голова Віктор Поліщук зазначив, що в громаді вводяться посади фахівців із супроводу ветеранів, які координуватимуть цю роботу.
У культурно-мистецькому центрі Володимира на зустріч із головою ОВА зібрався повний зал. Підприємець Олексій Панасюк порушив проблему бронювання працівників. Микола Гінайло похвалив Івана Рудницького за відкритість, але поскаржився на бюрократичні труднощі з митними оформленнями волонтерських вантажів і неможливість переказу тисячі гривень із зимової «еПідтримки» до місцевого благодійного фонду. Голова спілки «Чорнобиль» Світлана Богайчук попросила забезпечити додаткове фінансування для відшкодування вартості медичних рецептів, санаторно-курортного та іншого лікування ліквідаторів (в районі наразі є 47 осіб першої категорії).
Керівник ГО «ВетеранХаб» Віктор Вільчинський попросив допомоги в розширенні простору для ветеранів, оскільки місцева влада не йде йому назустріч. Представник ГО «Активіст» Костянтин Зінкевич запропонував обговорити питання волонтерства.
Батько зниклого безвісти сина звернувся до голови ОВА з болючим проханням допомогти повернути хоча б тіло сина: «Знаю, що він загинув, але допомоги ніде не отримав». Дружина військовослужбовця скаржилася на неможливість переведення чоловіка до іншої військової частини, попри законодавчі дозволи.
Запитання до голови ОВА нерідко перетворювалися на емоційні виступи, які нерідко містили звинувачення в бездіяльності влади та правоохоронних органів. Зокрема, Сергій Шишкін наголошував на необхідності підтримки культури навіть у воєнний час, а Андрій Кандиба висловив невдоволення відсутністю публічних звітів міського голови та недієвістю громадських рад у місті та районі. Руслан Мороз торкнувся низки місцевих проблем, зокрема кримінальних проваджень, що затягуються, та затримки будівництва укриття для ліцею.
Голова ОВА наголосив, що його посада не є каральним органом. Він бачить своє завдання у сприянні розвитку економіки області, підтримці бізнесу, забезпеченні військових і вдосконаленні комунікації між обласною адміністрацією та громадами. «Я завжди відкритий до діалогу і готовий сприяти у вирішенні питань у межах моєї компетенції», — зазначив Іван Рудницький.
Окремі звернення голова ОВА взяв під особистий контроль.
Наш кореспондент.