Новини

Голуби миру у День скорботи

Архів
31 переглядів

У день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця, щорічно відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Минулого четверга поминальні заходи присвячені цій події зібрали на площі Героїв керівників міста та району, ветеранів, духовенство та громадськість.

Перший молебень біля обеліска Слави відслужили священнослужителі УПЦ МП на чолі з архієпископом Володимиром. Після панахиди відбулось традиційне покладання квітів до підніжжя обеліска та меморіальної дошки загиблих бійців АТО. Кілька білосніжних голубів здійнялись у небо з рук духовенства та перших осіб міста. Далі процесія, до якої долучились священики УПЦ КП, рушила хресною ходою до пам’ятника жертвам політичних репресій та тоталітарних режимів, що знаходиться на валах Городища. За невинно убієнних у роки війни, розстріляних біля колишньої тюрми патріотів молебень відслужив Єпископ Матфей.

– Володимир-Волинський, який стоїть на кордоні, першим прийняв удар війни, адже саме тут почали розстрілювати патріотів та учасників визвольної боротьби із наближенням ворога. Ми пам’ятаємо вас, наші співвітчизники, і молимо Бога про те, щоб ваша жертва ніколи не була даремною,

– зазначив владика Матфей у своїй промові.

Від імені тих, чиї родичі були закатовані в перші дні війни, перед присутніми з віршем виступила Любов Храновська. У своєму слові міський голова Петро Саганюк закликав зберігати пам’ять про жертв тоталітарного режиму, бо саме вона вбереже нас від повторення таких трагедій.

Коментарі
Теги: День скорботи, пам'ять, урочистості
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up