Новини

Горіхова, йогуртова і фруктова пастила Наталі

Архів
32 переглядів

“Володимирський Узвіз”, традиційний ярмарок майстрів до Дня міста, цього року відбувався віртуально – у спільноті “Рукотвори Володимира”, створеній у фейсбуці. Серед витворів уже знайомих володимирчанам майстрів привернула увагу пастила нововолинки Наталії Поліщук – більше 30 різновидів і смаків корисних ласощів.

– “Пастила Наталі” з’явилася у переломний для мене період, – розповідає жінка. – Підходив час закінчення відпустки по догляду за дитиною. Оскільки доньку виховую сама, то задумалася, який шлях далі обрати. Адже поєднувати самостійне материнство з роботою з фіксованим чи ненормованим графіком складно. Давно думала про хендмейд, займалася бісероплетінням. А потім батько підкинув відео про те, як роблять пастилу, каже: “Може, спробуєш?”. Зрозуміла: щось у цьому щось є, адже батьки вирощують фрукти і ягоди у своєму саду, тож є з чим стартувати.

Усі фрукти для пастили (окрім тих, які не ростуть у наших широтах), навіть арахіс і фундук, вирощені руками Наталиних батьків. Органічна продукція високо цінується знавцями, а у вправних руках майстрині перетворюється на корисні ласощі. В асортименті – більше 30 поєднань смаків, в основі яких – яблуко, а серед додатків – малина, смородина, ожина, імбир, ревінь, вишня, м’ята, гарбуз, ківі, апельсин, виноград та багато інших. У ста грамах пастили, зауважує Наталя, кілограм-півтора свіжих фруктів або ягід.

Яблучне пюре – неодмінна основа такої продукції. Майстриня розповідає, що сперщу помиті й очищені яблука запікає, перемелює блендером, а тоді до них додає пюре з інших фруктів чи ягід. Готову масу викладає у спеціальну сушку-дегідратор – і починається магія, коли фруктова суміш перетворюється на тоненьку пластинку пастили. Приготування однієї порції забирає 14-16 годин.

Не кожен різновид готується однаково. Є фрукти, з якими простіше працювати, – банани, малина, ожина. А є примхливі, як-от вишня, яка має специфічну структуру. З нею, зізнається Наталя, довелося добряче поекспериментувати, поки досягнула ідеальних пропорцій.

У пастилі від Наталі немає ні штучних барвників, ні цукру чи меду. Для йогуртової пастили бере класичний органічний непідсолоджений йогурт. Тому ці ласощі можна і варто давати дітям – як корисний перекус під час прогулянки чи снек для школи.

“Паличка пастили – це значно зручніше, ніж яблуко чи банан, адже вона не пускає сік, не  бруднить руки чи одяг, а вітамінів у ній не менше, ніж у цілому фрукті”, – зауважує Наталя із власного досвіду, адже її донька Анелія – теж неабияка поціновувачка маминої пастили. Крім того, яблучна пастила чудово підходить для першого прикорму малюка.

Окрім пастили, Наталя Поліщук виготовляє фруктові чіпси – яблучні, апельсинові, бананові, кокосові і з ківі. Пакуночок таких хрумтиків зручно брати в дорогу, їх люблять і діти, і дорослі, а найбільше ті, хто займається спортом і дотримується принципів правильного харчування, адже фруктові чіпси не зашкодять ні здоров’ю, ні фігурі. Також в асортименті продукції нововолинської майстрині є набори “До сніданку” – асорті зі шматочків сушених фруктів та ягід, які можна додавати до ранкової вівсянки, десертів, випічки чи просто смакувати з кавою або чаєм.

Свою смачну продукцію Наталя продає в інтернет-магазині в інстаграмі. Має багато постійних клієнтів,  частенько оголошує для них привабливі акційні пропозиції. Каже, з оффлайновими магазинами працювати не доводилося, а в онлайні покупці можуть звернутися з усієї країни.

Утім, потрапити на ярмарок майстрів до Володимира Наталя хотіла давно: наслухана про тутешню привітну атмосферу і чудову організацію. На жаль, карантин завадив поярмаркувати наживо, але щойно він закінчиться і наше місто відновить традицію ярмаркувань, вона неодмінно представить тут свою смачну вітамінну продукцію.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up