Новини

Госпітальна рада плани складатиме і фінанси розподілятиме

Архів
54 переглядів

Процес створення госпітальних округів в Україні триватиме до кінця 2017 року, проте з їх визначенням зволікати не слід, аби не втратити можливості регіону в розвитку медичної сфери та фінансуванні. Про крапки над «і» у медичному питанні та специфіку створення округів говорили під час оперативної наради в голови облдержадміністрації.
Аби уникнути довкола цього питання політичних спекуляцій, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк вкотре повідомив, що жодна лікарня чи ФАП не будуть ліквідовані, адже госпітальний округ – це функціональне об’єднання усіх закладів охорони здоров’я у межах того чи іншого округу. Тож, громадяни, як і раніше, зможуть отримати медичну допомогу в закладах інтенсивного лікування відповідного рівня. Центральна ж лікарня надаватиме більш широкий спектр послуг і стане медично-науковим центром із високопрофесійною технічною базою.
– Система медичної реформи розпочинається з первинної ланки, а не з центру госпітального округу. Ми повинні говорити про госпітальні округи в комплексі: починаючи з лікаря первинної ланки, завершуючи обласними клінічними закладами, – резюмував Володимир Гунчик. Він наголосив і на необхідності поліпшення первинної ланки медицини, адже саме у заклади такого рівня люди звертаються найперше і мають на високому рівні отримати увесь спектр діагностичних послуг та, за потребою, направлення на подальше лікування.
Вкотре фахівці закликали не заполітизовувати ситуацію з визначення кількості госпітальних округів для Волині і не ототожнювати госпітальний округ із виборчим, адже інтереси громади повинні бути у пріоритеті.
Ігор Ващенюк повідомив, що віднедавна створено госпітальну раду – дорадчий орган, до якої увійдуть представники кожного міста обласного значення, району та об’єднаної територіальної громади госпітального округу пропорційно до чисельності населення. У повноваженнях цієї ради розробка багаторічного плану розвитку округу, який формуватиметься на 5 років і затверджуватиметься спільним рішенням місцевих рад – учасників округу. Окремо, рада вирішуватиме фінансові питання, однак при розподілі коштів, фінансуватимуться усі медичні заклади госпітального округу, а не лише його центр.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Коментарі
Теги: Ігор Ващенюк, Володимир Гунчик, госпітальна рада, госпітальний округ, ОДА
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up