Новини

Грантова підтримка міського «бюджету участі»

Архів
4 переглядів

Володимир-Волинська міська рада потрапила до числа 32  міст-переможців конкурсу «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження», який вже вдруге проводив Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень у рамках проекту USAID. Усім переможцям буде надана підтримка у впровадженні бюджету участі.

Одним із завдань проекту ЗМФІ–II є підвищення рівня залучення громадян до процесу прийняття управлінських рішень з розподілу коштів міських бюджетів на реалізацію пріоритетних проектів розвитку. Міські ради міст-переможців запроваджують механізм залучення громадськості до бюджетного процесу, що у світі поширений під назвою «Бюджет участі», який, в свою чергу, являє собою відкритий діалог між міською владою та мешканцями міста щодо розподілу частини міського бюджету жителями шляхом подання ними проектів, спрямованих на підвищення комфортності проживання у місті, та їх відбору шляхом відкритого голосування. Проекти, які найбільше підтримують мешканці, будуть реалізовані за рахунок бюджету міста.

Проект ЗМФІ-ІІ надає містам  таку підтримку:методологічну, що полягає у розробці методології та концепції бюджету участі; технічну – шляхом розробки, надання та впровадження електронної системи бюджету участі  «Громадський проект», та супроводження її функціонування протягом першого року формування та реалізації бюджету участі в кожному з партнерських міст; – промоційну, що включає роботу з громадськістю щодо популяризації та практичній реалізації бюджету участі, а саме: проведення навчальних семінарів, інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадськістю, заходів для поширення інформації щодо можливостей бюджету участі серед жителів міст, розповсюдження інформаційних матеріалів.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up