Новини

Громада ПЦУ села Сусваль кличе всіх у храм на першу літургію

Архів
25 переглядів

У сусвальському храмі днями працювала комісія, метою якої було описати церковне майно. Таке рішення було прийнято минулої п’ятниці на “круглому столі” у Овадному, який було скликано у надії розв’язати церковний конфлікт, якому уже більше року.

У вівторок, як і було заплановано, у Сусваль приїхала комісія, яка складалась з представника обласного управління культури, з питань релігій та національностей, а також працівників Музею Волинської ікони. Прибув настоятель Сергій Місан, не прийшов колишній настоятель Богдан Гнатюк, а передав посланцями записку, у якій просив відтермінувати процедуру, оскільки він хворий. Ніхто з представників УПЦ його підмінити не захотів. Отож, було прийнято рішення проводити опис у його відсутність. До того ж, усе фільмувалось поліцією. Адже приїхала й слідчо-оперативна група. Без неї не починали, розповідає отець Сергій.

«Усі цінності описали, спеціалісти музею подивились, чи вони правдиві. Не виявилось у наявності антимінсу (посвячена хустина із зашитою частинкою мощів святих на престолі, що лежить під Євангелієм), який обов’язковий для проведення служби.

Опісля прихожани прибрали у церкві, розібрали новорічну ялинку. У суботу має бути перша літургія на 9.00, куди також будемо запрошувати священників з інших церков ПЦУ. Надіємось, що все заспокоїться. Адже держава передала нам документи на право користування храмом згідно з законом. Ніхто нікому не забороняє іти до церкви. Принагідно запрошую усіх на службу. Нікого ділити не будемо», – підкреслив отець Сергій.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up