На головну Новини Громаді ПЦУ у Сусвалі відкриють храм через тиждень

Громаді ПЦУ у Сусвалі відкриють храм через тиждень

265

Яка ж із конфесій має право користуватись сусвальським храмом? Відповідь на це питання шукали сьогодні у Овадному, де у приміщенні сільської ради відбувся анонсований у понеділок круглий стіл  чиновників Волинської обласної та Володимир-Волинської районної держадміністрацій, обласної і міської поліції, представників СБУ, священників ПЦУ та УПЦ.

- реклама -

   Заслухали аргументи обох сторін. Представники ПЦУ просили винести рішення згідно з законами держави. А в УПЦ наполягали, що головним у таких питаннях є не закон, а церковний статут їхньої церкви. На що керівниця обласного управління культури, з питань релігій та національностей Ольга Чубара представила зборам документи на право користування зазначеним храмом. Як з’ясувалось, у селі Сусваль загалом є дві офіційно зареєстрованих релігійних громади – ПЦУ і євангельських християн-баптистів.

Усім було продемонстровано також протокол зборів сусвальської громади минулорічної давності, де переважною більшістю було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. Заступник начальника поліції Волині Сергій Козак розповів, що вони ведуть і свій моніторинг ситуації, тож і за їхніми даними, близько 85% громади села таки за українську церкву. Чиновники управління культури наголосили, що закони України мають перевагу над церковним статутом, якого взяли за основу своїх аргументів представники УПЦ. Декого із їхніх прихильників поліції довелось виводити із зали.

   Отже, пояснили у підсумку, громада УПЦ може пройти реєстрацію і, при бажанні, звернутись до суду за оскарженням уже існуючої документації на право користування церквою.

А нині храмом на законних підставах може користуватись релігійна громада ПЦУ.

Було прийнято рішення створити комісію, яка з наступного вівторка розпочне роботу і у присутності колишнього і нинішнього настоятелів храму опише церковне майно. Тоді ж священник УПЦ Богдан Гнатюк зможе забрати особисті речі.

Парафіяни ПЦУ мають потрапити у приміщення церкви уже 29 лютого. За громадським порядком продовжать стежити поліцейські наряди, пообіцяв начальник ГУНП у Волинській області Петро Шпига. Він же повідомив, що священнику ПЦУ Сергію Місану буде надано охорону – враховуючи ситуацію із постійними погрозами на його адресу, одна з яких вилилась нещодавно у підпал його особистого авто.

Парафіяни, представники обох релігійних громад, чекали вердикту понад дві години у фойє сільської ради і надворі. Висновки учасників круглого столу оголосив людям заступник губернатора Анатолій Костик уже на сходах  приміщення сільської ради.

Його заглушав церковний спів прибічників УПЦ, та рішення було таки донесене до людей. Радістю світились очі, люди співали гімн, на що прихильники УПЦ обурювались: «Причому той гімн до церкви?»

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 − три =